«Центр Шептицького», що діє при Українському католицькому університеті (УКУ), та докторант Тілбурзького університету (Нідерланди), викладач Української академії лідерства, член Комісії у справах екуменізму Одеського та Кримського екзархатів, референт ректора в УКУ Роман Назаренко започаткували цикл лекцій «Несподіваний іслам». Перша лекція, що має назву «Іслам перед ісламом», відбулась 2 жовтня.
На відміну від перформансів у театрах та концертних залах, ці лекції є безкоштовними, і послухати їх може кожен охочий. Втім, згадка про театри виникла через асоціацію зі словом «переаншлаг», яке спливає на думку, коли намагаєшся описати кількість тих, хто прийшов послухати Романа Назаренка. Як то кажуть, яблуку було ніде впасти, багато слухачів сиділи просто на підлозі…
— У вівторок на події «Іслам перед ісламом» вас було так багато, що довелось доставляти додаткові крісла! — йдеться в соцмережі Facebook на сторінці Центру Шептицького, — Дякуємо Роману Назаренку за динамічну та інформативну лекцію!
Як розповів кореспонденту нашого видання сам Роман Назаренко, він прагнув занурити слухачів у атмосферу давньої Аравії, тому першу частину своєї лекції почав ще з часів Ібрагіма, потім торкнувся біографії пророка, його родинних стосунків ще до того, як він отримав одкровення Корану в Ніч Призначення, як це іплементувалося в богослов’я.
У самій лекції йшлося про те, ким були мусульмани до приходу пророка, дано визначення поняттю «джагілія»; почули присутні й історію Мухаммада, який попри те, що не вмів ані писати, ані читати, змінив хід історії. Лектор розповів, в чому саме полягала його пророча діяльність; дав відповідь на такі питання — чи можуть християни молитися до Аллага та чи один Бог у них та мусульман? Хто такі «люди Писання», про яких говорить Коран? Якими є основи віри в ісламі? Йшлося й про міжрелігійний діалог ісламу та християнства, про Коран та Біблію, про арабський світ та політичні процеси, які в ньому відбуваються. Чому іслам асоціюють із тероризмом та яка роль ЗМІ, ІДІЛу та Боко Харам у цих процесах? Якою є роль жінки в мусульманській системі цінностей та чи різниться вона від християнської? Спробували й відповісти на запитання, кому належить Єрусалим та яке значення має місто, де перетинаються три релігії.
Наступна лекція курсу «Несподіваний іслам» відбудеться 6 листопада 2018 року о 18:30:
— Чекаємо вас на наступній лекції у Центрі Шептицького УКУ, де поговоримо про цікаві історії, які згадуються в Корані та Біблії, й порівняємо ці сакральні тексти між собою.
Адреса: Львів, вул. Стрийська, 29.
Довідково:
Центр Митрополита Андрея Шептицького — ресурсно-інформаційний центр Українського католицького університету, що служить ключовим місцем для реалізації просвітницької місії УКУ, є провідним публічним простором, в якому поєднуються культура, наука та освіта. Центр Шептицького об’єднує навчальні аудиторії, публічний культурний простір, конференц-зали, дитячу зону, кафе, книжкову крамницю, виставкову зону, адміністративні приміщення та бібліотеку.