Конгрес мусульман України спільно з Духовним управлінням мусульман України «Умма» організував офіційний іфтар-прийняття в Ісламському культурному центрі Києва.
На захід запросили представників органів державної влади, іноземного дипломатичного корпусу, духівництво, громадських діячів, учених, активістів арабської діаспори в Україні.
Зокрема, захід відвідали Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева, посол Казахстану в Україні Дархан Калетаєв, Державний секретар Кабінету міністрів України Олександр Ярема, заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв, військовий аташе посольства Пакистану в Україні Мухаммад Джавад, священник УГКЦ о. Роман Небожук, головний радник з безпеки місії ООН в Україні Сабір Мугал, секретар Митрополії ПЦУ о. Віталій Даньчак тощо.
За словами президента Конгресу мусульман України Сейрана Арифова, востаннє такий захід відбувся два роки тому:
— Зазвичай, ми кожного Рамадану організовували такі іфтари, запрошуючи гостей, наших друзів і знайомих, представників дипломатичного корпусу, діаспор, громадських організацій. Та, на жаль, після початку пандемії, а потім через повномасштабне вторгнення РФ такі іфтари ми не організовували. Радий, що цього року все-таки змогли знову зібратися, нехай навіть так.
Під час офіційної частини слово мав спецпредставник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх. Він подякував за запрошення, підкреслив роль мусульманської спільноти, її внесок у боротьбу з агресором і розбудову громадянського суспільства в Україні. Також до присутніх звернувся заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісти (ДЕСС) Віктор Войналович.
Директор департаменту культури та туризму Київської ОВА Анна Куценко та начальник управління культури департаменту Дмитро Гончаренко зачитали вітальний лист від заступника голови Київської облдержадміністрації Віталія Власюка.
«Щиро вітаю вас та всю мусульманську спільноту з нагоди благословенного місяця Рамадан. <...> Просвітницька робота Конгресу мусульман України сприяє утвердженню моральних цінностей у суспільстві, а реалізація соціально-гуманітарних проєктів є вагомим внеском у культурний і духовний розвиток Київської области та щоденно наближує нашу Перемогу», — сказано в листі.
Учасники іфтару мали можливість поспілкуватися в невимушеній атмосфері. За вечерею відбувалося знайомство, обговорення проблем і перспектив ісламу та мусульманської громади в Україні.
За словами муфтія ДУМУ «Умма» Мурата Сулейманова, дипломатичний іфтар — чудова багаторічна традиція:
— Це можливість для мусульман України, щоб влада, а також представники інших конфесій були ознайомленні з нашим Рамаданом, з нашим постом. І головне для нас — щоб вони дізналися про значення священного місяця з перших вуст. Як муфтій я дуже радий, що ми змогли організувати святковий іфтар у час війни. Маю надію, що такі заходи будуть повторюватися частіше, можливо, в іншому форматі.
Як заявив Сейран Арифов, основною ціллю іфтару є підтримка дружніх відносин:
— Цього року ми намагались запросити якомога більше людей різних сфер діяльности. Були присутні як мусульмани, так і представники інших релігій. Є в нас старі добрі друзі, що кілька років поспіль разом із нами розпочинають піст.
Наприкінці вечора президент КМУ подякував присутнім за те, що знайшли час на цю зустріч для блага умми, а також висловив сподівання, щодо якнайшвидшої перемоги українців над агресором, добробуту та процвітання України.