Муслім Алієв,
6 вересня суд розглядає термін продовження арешту Вадиму Сіруку та Рефату Алімову.
Тим часом у так званому «Верховному суді» Криму продовжиться судове засідання (вже одинадцяте) у справі Ахтема Чийгоза. Заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу закидають організацію несанкціонованого мітингу під будівлею Верховної Ради АР Крим 26 лютого 2014 року, що передбачає позбавлення волі на термін до 10 років.
Його дружина Ельміра Аблялімова опублікувала на своїй сторінці у Facebook звернення Чийгоза, де він висловлює подяку за підтримку, яка надає йому сил і терпіння в подальшій боротьбі:
— Пішов
Про те, як проходить судилище над заступником голови Меджлісу, які абсурдні і безглузді докази приймаються «суддями» як докази, свідчить хоча б такий факт — такий собі Кобозєв, один із «потерпілих» у справі Чийгоза, під час сьомого засідання суду стверджував, що бачив «прапори АТО» на мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму. Суд не засумнівався у правдивості показань потерпілого.
Як повідомляло раніше QHA, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз не буде присутній на судових засіданнях, де розглядається його справа. Російська влада вперше застосувала дискримінаційну норму про дистанційну участь підсудного в судовому процесі першої інстанції. За словами адвоката Миколи Полозова, таким чином влада хоче протестувати використання нової норми закону. Наприклад, можливість відключати трансляцію, якщо обвинувачений почне виголошувати промови, які не подобаються суддям (раніше під час процесу у Чийгоза була низка яскравих виступів).
Нагадаємо, за звинуваченням у масових заворушеннях під час мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму було заарештовано шість кримських татар. Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов, перебувають під вартою в