У неділю, 26 червня, в Україні та багатьох країнах світу відбулися заходи на вшанування святині кримських татар — національного прапора. Датою святкування обрано перший день II Курултаю кримськотатарського народу, що проходив 26–27 червня 1991 року в Сімферополі та повернув із підпілля символ незламного духу киримли — небесного кольору полотно з «золотим» знаком-тамгою. Цей прапор був визнаний за державний на першому Курултаї 1917 року в Бахчисараї, але радянська влада заборонила його на довгі десятиліття, назвавши «буржуазно-націоналістичним», а після жахіть депортації 1944 року сам факт зберігання прапора розцінювали як тяжкий злочин.
З набуттям Україною незалежности заходи до Дня кримськотатарського прапора відбувалися щороку, але російські окупанти повернули на півострів сталінське ставлення до кримських татар і їхнього національного прапора. Тож і цього року понад 50 активістів у Криму отримали попередження від влади щодо участи в «екстремістських акціях» — ними загарбники вважають будь-які заходи до Дня прапора.
Про це, як повідомляє «Укрінформ», в етері національного телемарафону розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу.
«У Криму понад 50 наших активістів, включаючи членів Меджлісу кримськотатарського народу, отримали „застереження“: окупаційна влада попередила, що має дані про проведення „акцій екстремістського напрямку“ до Дня кримськотатарського прапора. Пишуть: „Ви (прізвище людини) є одним з ініціаторів такого екстремізму, і тому ми вас попереджаємо". Тобто залякують людей», — зазначив Рефат Чубаров.
Утім, за словами Чубарова, незважаючи на репресії російської влади, 26 червня по всьому Криму майорять кримськотатарські прапори як «символ незламности кримськотатарського народу та його вірности Українській державі».