Покладання квітів до пам’ятника в Криму вважається екстремізмом

Покладання квітів до пам’ятника в Криму вважається екстремізмом
Погруддя Богданові Хмельницькому в Сімферополі (сквер на перетині вулиць Декабристів та Хмельницького)
15.10.2015
Оцініть статтю: 
(413 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Представників Українського культурного центру в Криму затримали і доправили в т.з. «Центр протидії екстремізму» після того, як вони поклали квіти до пам’ятника Богдану Хмельницькому в Сімферополі.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє один із засновників Центру, активіст Леонід Кузьмін.

— Український культурний центр у день Українського козацтва поклав квіти до пам’ятника Богдану Хмельницькому в Сімферополі, після чого учасників заходу затримали і доправили в «Центр протидії екстремізму» на виховну бесіду, — написав Кузьмін.

Крім того, за даними кримських ЗМІ, напередодні співробітники поліції в Криму оточили бюст Тарасу Шевченку в сімферопольському парку імені Шевченка.

— Такий ажіотаж викликаний тим, що вночі проукраїнські активісти принесли до Кобзаря велику кількість квітів, щоб привітати таким чином кримчан зі святами: Днем захисника України, Днем Українського козацтва і Днем Української повстанської армії, — пише Голос Криму.

Як пізніше розповів виданню Крим. Реалії Леонід Кузьмін, він та ще двоє активістів надавали пояснення близько двох годин. У них, крім іншого, цікавилися метою акції та приводом для покладання квітів. Цікаво, що, виходячи зі слів Кузьмина, деякі з тих, хто допитував його з товаришами, називають себе «співробітниками МВС України», проте розслідують справу за карним кодексом РФ:

— Деякі правоохоронці стверджують, що вони й досі є співробітниками МВС України. При цьому мені сказали, що Український культурний центр є екстремістською організацією та підпадає під статтю 2.82 карного кодексу Російської Федерації — створення екстремістської організації або екстремістського співтовариства, — розповів активіст. — У нас переписали телефонні книги, видалили фотографії та відпустили.

За словами Леоніда Кузьмина, кримські правоохоронці мають до активістів претензії через спроби проведення несанкціонованого мітингу.

Як неодноразово повідомлялося, після анексії Криму Росією проукраїнські та кримськотатарські активісти постійно зазнають переслідувань з боку «правоохоронців» на півострові.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року, 7 жовтня цього року Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Країни Заходу також не визнають анексію Криму, через що запровадили низку економічних санкцій стосовно РФ.

Росія ж окупацію півострова називає «відновленням історичної справедливості».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.