Полтавська чеченка в хіджабі стала чемпіонкою Європи

Чемпионка Европы - в хиджабе
Чемпионка Европы - в хиджабе
Чемпионка Европы - в хиджабе
Полтавская чеченка в хиджабе стала чемпионкой Европы
23.02.2016
Оцініть статтю: 
(420 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

На клубному Чемпіонаті Європи з тхеквондо, який проходив у м. Белек (Туреччина), 20 лютого у складі збірної команди України виступали спортсмени Полтавської федерації тхеквондо, зокрема і юна полтавка чеченського походження Аміна Бакаєва. Саме ця українська мусульманка виграла всі поєдинки і завоювала золоту нагороду.

У соцмережі Facebook розміщено багато поздоровлень на адресу й Аміни, і її особистого тренера Віталія Ступака. Як зазначила користувач Ніяра Мамутова, це найкращий результат за весь час існування організації:

− Вітаємо Аміну і її батьків з хорошим результатом! Вітаємо особистого тренера Віталія Ступака і всю Полтавську федерацію − це найкращий результат за час існування нашої організації! Так тримати!

Раніше повідомлялося, що в 2014 році представниця Полтавської федерації тхеквондо (ВТФ) Аміна Бакаєва відзначилася на Чемпіонаті України з цього виду єдиноборств серед ДЮСШ, СДЮСШОР в Харкові. На змаганнях спортсменка-мусульманка тоді зайняла призове місце, закінчивши всі поєдинки достроково.

Зауважимо, що участь спортсменок-мусульманок у всіляких змаганнях − вже давно не рідкість. Дівчата в хіджабі виступають не тільки за європейські команди, але й уродженки країн Близького Сходу приносять спортивну славу своїм командам.

Свого часу дослідники з Північно-західного університету Катару прийшли до висновку, що близькосхідні спортсменки успішно долають всілякі перешкоди і процвітають в різних видах спорту, розвінчуючи західні стереотипи про хіджаб, а також мусульманську культуру та релігії. «Існує безліч помилкових уявлень про жителів Близького Сходу, особливо жінок… Це дослідження може подолати деякі з цих стереотипів і зобразити більш точну картину їх реального життя», − каже соціолог Джеофф Харкнесс (Geoff Harkness). Він вказує, що мусульманські спортсменки бачать в спорті спосіб самовираження і розширення своїх соціальних можливостей.

Беручи участь в різних змаганнях, багато зірок спорту є прикладом для молодих мусульман. Серед цих спортсменів тенісистка з Оману Фатіма аль-Набхані (Fatima Al-Nabhani) і спринтер з Бахрейну Рокайа аль-Гасара (Roqaya Al-Ghasara), яка в 2008 році була не тільки учасницею, але і переможницею Олімпійських ігор в Пекіні. Китайська олімпіада була відзначена блискучими виступами багатьох мусульманських спортсменок у таких видах, як спринтерський біг, веслування, тхеквондо, стрільба з лука. Всі вони довели, що хіджаб не є перешкодою для спортивних досягнень.

Багато олімпійських видів спорту, такі як регбі і тхеквондо, дозволяють мусульманкам виступати в змаганнях в хіджабі. Але, наприклад, за правилами ФІФА грати в хіджабі заборонено.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.