Порошенко та Ердоган: Україна та Туреччина прагнуть і готові до активізації двостороннього діалогу та взаємодії на всіх рівнях

© Прес-служба Президента України: 09.10.2017 р., Порошенко та Ердоган: наша мета — поглиблення стратегічного партнерства між двома країнами
© Прес-служба Президента України: 09.10.2017 р., Порошенко: Україна зацікавлена у збільшені представництва Туреччини у моніторинговій місії ОБСЄ та розраховує на підтримку нашими партнерами розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі
10.10.2017
Оцініть статтю: 
(454 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

9 жовтня Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Президентом Турецької Республіки Реджепом Тайіпом Ердоганом, який прибув з офіційним візитом до Києва.

Як повідомляє сайт Глави держави, на шостому засіданні Стратегічної ради було обговорено шляхи поглиблення двосторонньої взаємодії у всіх стратегічних напрямах, зокрема у торговельно-економічній, інвестиційній та енергетичній сферах, а також міжнародний мир та регіональна безпека.

Петро Порошенко подякував Туреччині і пану Президенту за тверду позицію підтримки суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України із жорстким невизнанням агресії Російської Федерації проти України на Сході нашої держави та анексії Криму.

— Ми вдячні нашим турецьким партнерам за абсолютно чітку позицію щодо недопущення порушень прав людини в окупованому Криму і підтримки кримськотатарського народу. Ми були б дуже зацікавлені у збільшені представництва Туреччини в спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ. Також найближчим часом особливу важливість матиме для нас підтримка нашими партнерами, зокрема Туреччиною, розгортання миротворчої місії ООН на території окремих районів Донецької та Луганської областей, — наголосив Президент України.

Глава держави також висловив задоволення, що за останній рік було забезпечено не лише високу динаміку політичного діалогу, але й розширення секторальних контактів, які стали більш результативними.

— Зокрема, у таких чутливих сферах, як оборона, національна безпека, правоохоронна діяльність. Ми задоволені співпрацею у оборонній промисловості, авіабудуванні, космосі, — зауважив він.

Українська та турецька сторони підписали План дій щодо розвитку двосторонніх відносин між Україною та Туреччиною на 2017–2019 роки.

Президент України також відзначив суттєву активізацію співпраці у гуманітарній сфері, зокрема започаткування вивчення української мови в турецьких університетах, а також зростання міжлюдських контактів, чому особливо сприяє рішення про запровадження режиму взаємних поїздок громадян на основі ID-карток.

Глава Української держави додав, що Україна і Туреччина готові до активізації ефективної співпраці в цій сфері, зокрема на порядку денному стоїть питання укладення угоди про соціальний захист громадян.

— Наші стосунки з нашим другом і стратегічним партнером Україною з кожним днем розвиваються і поглиблюються, — сказав у свою чергу Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган та додав, що фундаментом відносин між двома країнами, які склалися протягом останніх 25-ти років, є «дружба, солідарність та співробітництво».

Глави обох держав висловили задоволення підсумками роботи, які свідчать про те, що Україна та Туреччина прагнуть і готові до активізації двостороннього діалогу та взаємодії на всіх рівнях у дусі довіри і взаємної поваги.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.