Посол миру Тарік Сархан — серед організаторів Конференції «За мир» у Києві

15.03.2018
Оцініть статтю: 
(684 оцінки)
Собкор
Зображення користувача Собкор.

У столиці України 14 березня відбулася зізвана Міжнародною миротворчою організацією Heavenly Culture, World Peace, Restoration of Light (HWPL) Конференція «За мир», приурочена до другої річниці проголошення Декларації миру і припинення воєн.

Проведення форуму стало можливим завдяки всебічній підтримці Київської обласної державної адміністрації. Його програмою було передбачено обговорення таких питань, як релігійна дискримінація і рішення релігійних конфліктів, причини виникнення цих негативних явищ, роль релігійних лідерів в подоланні ворожнечі. Модерував захід Посол миру HWPL, керівник Відділу ознайомлення з історією Ісламу і культурою Сходу ГС «ВА «Альраід» Тарік Сархан.

Перед учасниками конференції з вітальним словом виступили заступник голови КОДА Дмитро Назаренко і начальник управління культури, національностей та релігій Ігор Подолянець. Від HWPL були делеговані Посли миру — головний рабин Києва та України громад прогресивного юдаїзму Олександр Духовний і голова Союзу жінок України Леокадія Герасименко.

До роботи форуму приєдналися державні та громадські діячі, представники більшості українських церков і релігійних організацій, активісти Неформальної групи міжрелігійного миру, жіночої мусульманської організації «Мар’ям» і Волонтерського руху «Мар’ям», а також інших громадських об’єднань, спільнот і груп.

Перед початком роботи учасники ознайомилися з виставкою «Світ без війни очима дітей».

Зі своїм баченням шляхів досягнення стабільного миру як в Україні, так і в усьому світі, розвитку міжцерковного, міжрелігійного, міжконфесійного і міжетнічного миру виступили суддя Верховного Суду України Єлизавета Ковтюк, голова ревізійної комісії Української асоціації міжнародного права Леонід Тимченко, голова Місії збереження культурного надбання етноспільнот Україна «Скрижалі» Алла Виноградна, заступник муфтія Духовного управління мусульман України «Умма», імам мечеті м. Дніпро Едгар Девлікамов, священнослужителі УПЦ КП, УПЦ, УАПЦ, протестантських християнських церков, також були присутні і послідовники не монотеїстичних релігій, зокрема кришнаїти тощо.

Під час конференції присутнім продемонстрували два відеофільми. Перший був своєрідною презентацією HWPL, роз’яснював принципи, на які ця міжнародна миротворча організація спирається у своїй діяльності, методи і способи, які вона використовує для досягнення своїх цілей, а також знайомив із суттю Декларації про досягнення миру і припинення воєн в усьому світі — документі, який запропонований для підписання країнам-членам ООН.

Другий фільм був присвячений проблемі порушення прав людини в релігійній сфері, ксенофобії, релігійній та расовій нетерпимості та ворожості.

Під час форуму обговорювався і зміст Декларації за мир і припинення воєн. Учасники прийшли до висновку про те, що Україна повинна бути серед держав, які підпишуть цей найважливіший миротворчий документ.

Як було заявлено заступником голови КОДА Дмитром Назаренко, має сенс регулярно збирати представників церков і релігійних організацій для обговорення нагальних проблем та викликів, що стоять перед суспільством нині, а також ввести в практику «молитовні сніданки», адже принцип невтручання держави у справи церков не означає відмови від взаємодії і співпраці.

Учасники Конференції — послідовники різних віровчень, але це не стало перепоною для того, щоб провести молитву за мир в Україні та в усьому світі.

 
Мусульмани України за мир
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.