18 вересня у приміщенні інформагентства «Укрінформ» Міністерство інформаційної політики України провело попередню презентацію першого етапу європейського проекту «Qirim Young» зі створення кримськотатарського молодіжного парламенту з функціями уряду.
Представляли його та відповідали за запитання журналістів перший заступник міністра інформаційної політики України, член Європейського молодіжного парламенту — Україна Еміне Джеппар; керівник німецької молодіжної організації Interkulturelles Netzwerk («Міжкультурний діалог» або «Міжкультурна мережа») Себастьян Маас; представник проектного департаменту ГО «Клуб Люм’єр» Яшар Фазилов.
Як зазначила Еміне Джеппар, цей задум є платформою, що об’єднує материк та окупований Крим, усіх громадян України.
— Цей проект абсолютно підпадає під цілі двох стратегій, які було розроблено в Міністерстві — інформаційної реінтеграції Криму і публічної дипломатії кримськотатарського народу.
За словами першого заступника міністра інформполітики, для досягнення своєї мети окупанти користуються безліччю методів, наприклад, просувають в органи влади маргіналітет, зокрема й з-поміж кримських татар, створюють молодіжні кримськотатарські організації, представники яких «їздитимуть закордоном і розповідатимуть, як гарно кримським татарам живеться сьогодні в Криму».
— Наша мета сьогодні — не тільки розповідати (і міжнародній спільноті, і тут в Україні), що нині відбувається в Криму, а й створювати платформи об’єднання, такі умови, щоб зв’язок між материком і Кримом не втрачався.
Під час реалізації проекту, як прозвучало на прес-конференції, до роботи залучатимуть спікерів, що працюватимуть з молоддю, мотивуючи її до вирішення проблем та спонукаючи до активних дій. Після того, як молодь визначиться з пріоритетами та завданнями свого молодіжного парламенту, вишукуватимуться можливості для виконання задуманого, проводитиметься робота з урядом, з владою на місцях. Таким чином молодь зможе випробовувати себе, отримувати досвід практичної діяльності й зміцнювати впевненість в собі.