Презентовано збірку наукових досліджень «Ісламська держава: генезис і нові тренди»

Презентовано збірку наукових досліджень «Ісламська держава: генезис і нові тренди»
Презентовано збірку наукових досліджень «Ісламська держава: генезис і нові тренди»
Презентовано збірку наукових досліджень «Ісламська держава: генезис і нові тренди»
Презентовано збірку наукових досліджень «Ісламська держава: генезис і нові тренди»
Презентовано збірку наукових досліджень «Ісламська держава: генезис і нові тренди»

У національній агенції Укрінформ у вівторок, 26 січня, було презентовано колективну монографію «Ісламська держава: генезис і нові тренди». Автори спробували проаналізувати явища і процеси, що спричинили появу такого феномену, як «Ісламська держава». Значну увагу приділено також різним аспектам діяльності ІДІЛ та можливим наслідкам цього.

Під час презентації збірки було висловлено подяку присутнім на заході послам Іраку, Палестини та Малайзії, а також атташе посольства Ірану за проявлений ними інтерес до книги.

Доктор Салах Закут, який є одним з редакторів збірника, а також головою громадської організації «Арабський дім», презентуючи збірку, наголосив, що дослідження продовжуватимуться:

− Ця книга — перша спроба подальших досліджень більш глибокого і точного розуміння Ісламу та ісламських рухів. На фоні кампаніі, яка сьогодні проводиться проти цієї релігії та арабів, треба вміти розрізняти Іслам та ісламістів. Бо не існує релігій, які закликають до терору, всі вони закликають до миру.

Продовжуючи свою промову, Салах Закут сказав, що для успішної боротьби з тероризмом недостатньо лише військово-поліцейських заходів і каральних операцій:

− Тероризм перемогти неможливо, як неможливо вилікувати хворобу, не усунувши її причин, − досить образно висловився пан Закут. — Говорячи інакше, у боротьбі проти тероризму повинні брати участь всі верстви суспільства, і насамперед, вчені і громадські діячі.

Голова «Арабського дому» також процитував фрагмент з опублікованій в збірнику статті Юрія Кочубея — провідного наукового співробітника Інституту сходознавства НАН України, за правом назвавши його «патріархом українського сходознавства»: «…Трагічні події у Парижі і Брюсселі продемонстрували нездатність сучасних демократичних держав в умовах глобалізації поставити надійну перепону для проникнення різного роду бойовиків до країн Заходу і перешкодити їх злочинній діяльності».

Салах Закут також висловив слова подяки своїм українським колегам — авторам збірки — за той похвальний ентузіазм і професіоналізм, з яким вони поставились до ідеї написання книги і її реалізації у максимально стислі терміни.

У монографії представлено статті про генезис і соціальну базу ІДІЛ: автор однієї з них — кандидат історичних наук Джабер Закарія («Арабський дім»).

Статтю про аргумент, яким успішно користуються ідеологи ІДІЛ — так звану «ісламську справедливість» (ідею егалітаризму в квазіісламській інтерпретації) — підготувала доцент Київського національного лінгвістичного університету Наталя Пророченко.

Про два полюси сучасної політичної ситуації в Європі, а саме ісламофобію та радикалізацію, написав кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Інституту філософії ім. Сковороди Олег Ярош.

Кризі світової цивілізації та долі Ісламу в контексті сучасної політичної та культурної ситуації в Україні присвятили своє дослідження співавтори — доктор філософських наук Салах Закут та доктор філософських та політичних наук, головний науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України Рустем Жангожа.

Під час презентації своєю точкою зору на процеси в ісламському світі, на причини і витоки негативних явищ поділилися посли Іраку, Палестини та аташе Іранської амбасади.

Книгу підготовлено авторським колективом ВГО «Український центр ісламознавства» та «Арабський дім» у співпраці з фахівцями Інституту сходознавства імені Агатангела Кримського, Інституту філософії імені Сковороди та Інституту всесвітньої історії Національної академії наук України та ін.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.