Під час експертних дебатів в «Укрінформі» перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар заявила, що Крим і кримські татари можуть бути ключовими з точки зору розвитку та поглиблення
— Потенціал
Вона зауважила, що «до 2014 року ставлення до кримськотатарського народу було більш негативним, навіть на офіційному рівні, тому що культивувалися думки про те, що кримські татари бачать своє майбутнє в лавах Турецької Республіки».
— Втім, події 2014 року довели, що кримські татари поважають свою Батьківщину, якою є Україна. Тому останній візит керівництва Турецької Республіки в Україну й української делегації до Туреччини демонструють важливість кримськотатарського фактору, — вважає перший заступник міністра.
Окрім того, Джеппар переконана, що Україна мусить розвивати не тільки бізнес, політичні, дипломатичні відносини, співпрацю в рамках різних платформ, але й комунікаційні зв’язки.
— Ми з паном послом (Турецької Республіки в Україні — ред.) вже обговорювали мій візит до Турецької Республіки саме з точки зору налагодження медіазв’язків між Туреччиною та Україною. Вірю, що таке відбудеться. І одне скажу точно. Сьогодні Україна піднімає два аспекти — започаткування гуманітарної платформи з точки зору постійної міжнародної присутності в Криму для того, щоб захищати корінний народ, який сьогодні репресують за етнічною і релігійною ознакою.
За її словами, є і другий аспект — політичний.
— Не секрет, що всі соромляться сказати про те, що статус Криму буде переглянуто. Я особисто вірю в те, що півострів не буде постійно під російською юрисдикцією. Це питання часу. І от саме в цьому аспекті відносини між Туреччиною та Україною є ключовими. Майбутнє Криму без урахування кримськотатарського фактору не є можливим, — підкреслила Джеппар.
Як повідомлялося, експертні дебати на тему: «Дилеми співпраці Україна — Туреччина: між цінностями та національними інтересами», організовані Радою зовнішньої політики «Українська призма», представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, відбулись в «Укрінформі» 11 квітня.