«Радіо «Куреш» закликає підтримати створення документального циклу «Крим. 25 років боротьби за Україну»

«Радіо «Куреш» закликає підтримати створення документального циклу «Крим. 25 років боротьби за Україну»
«Радіо «Куреш» закликає підтримати створення документального циклу «Крим. 25 років боротьби за Україну»
16.10.2019
Оцініть статтю: 
(144 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Команда кримського інформаційного ресурсу «Радіо «Куреш», який працює на материковій частині України з 2015 року, з кінця 2018 року знімає цикл документальних фільмів «Крим. 25 років боротьби за Україну».

Стрічки відтворюють етапи наповнення Криму українським змістом з перших років незалежності України і до сьогодення і допомагають усвідомити, що призвело до окупації українського півострова північними сусідами.

«Окупація Криму Російською Федерацією у 2014 році стала можливою через системні провали у державницькому управлінні на території АР Крим. РФ упродовж багатьох років готувалася до вторгнення в Україну, нарощувала свою присутність на півострові в економічному, політичному, культурному й інформаційному просторах. Саме очевидність цих фактів спонукала нас до створення великого медійного проекту, завдяки якому відкриються всі таємниці життя українського Криму, починаючи з 1991 року. Робота з архівами і документальними свідченнями наглядно показує, що окупація Криму Росією не була абсолютним бліц-кригом. До цього злочину РФ системно готувалася роками, — йдеться на сайті проекту. — Ми маємо вам розказати і показати ті архівні матеріали, які на сьогоднішній день викликають різнобічні емоції — неприхований подив, гордість і відразу. Історія Криму часів незалежності України — багата на події, що іноді визначали і долю самої держави. Ми станемо свідками того, як громадянське суспільство, яке проживало у Криму, не давало Росії завдати нищівного удару українському суверенітетові». 

Посилаючись на архівні матеріали, авторська група у фільмах циклу «Крим. 25 років боротьби за Україну» розповідає про фатальні помилки, яких припустилися українські політики з моменту проголошення незалежності, а також про рішення, якими можна пишатися і зараз, адже причиною виникнення багатьох проблем сьогодення є незнання політиками новітньої історії своєї держави.

Кожну серію циклу буде присвячено одному року з політичного життя українського Криму.

Як повідомляють автори, наразі змонтовано і випущено три серії, про події 1991, 1992, 1993 років.

«Остання серія була створена на кошти, зібрані на платформі Спільнокошт «Велика ідея». Зважаючи на важливість теми і необхідність осмислення подій сьогодення через призму часу, ми вирішили, що всі відзняті серії будуть у вільному доступі. Загальна кількість переглядів на Facebook вже перевищила десятки тисяч, що свідчить про актуальність цього продукту», — зазначають автори документального фільму.

Четверта серія вийде під назвою «Кримська криза: на межі війни».

«Так, так…. Саме «на межі війни», адже у 1994 році Україна готувалася дати військову відсіч Росії, у разі окупації Криму. Таким був неприхований план Москви — заволодіти українським півостровом. У 1994 році відбулися перші й останні, на сьогоднішній день, вибори Президента Криму, за результатами яких Крим очолив Юрій Мєшков, який прагнув приєднати Крим до Росії й усіляко сприяв цьому, ухвалюючи десятки антидержавницьких рішень», — уточнюють автори.

У цій серії глядач побачить, як продовжився процес фактичної передачі Україною Росії більшої частини Чорноморського Флоту й інфраструктури Севастополя.

«Ви побачите, як Росія вимагала від України швидкого ядерного роззброєння в обмін на гарантії безпеки і територіальної цілісності. Водночас, 1994 рік для Криму був відзначений й активізацією громадянського руху — кримських татар й українців, які продовжували боротьбу з проросійськими політиками у Криму і намагалися привернути увагу центральної влади до проблеми Криму, яка поступово виникала», — коментують члени команди кримського інформаційного ресурсу.

Заплановано, що презентація четвертої серії фільму «Крим. 25 років боротьби за Україну» відбудеться у листопаді 2019 року у «Кримському домі» (м. Київ).

Після презентації фільм буде розміщено на платформах Facebook і YouTube.

Втім, для подальшого уречевлення цієї ідеї потрібні кошти. Команда «Радіо Куреш» звертається до небайдужих із закликом про допомогу.

«Просимо підтримати вихід 4 серії документального фільму, яка називається: «Рік 1994. Кримська криза. На межі війни». Кожен з Вас може стати спонсором. Ім’я кожного, хто підтримає вихід чергової серїї, увійде до титрів.

Чекаємо на Вашу підтримку навіть від 100 грн, адже так народжується вільна українська народна документалістика. Тим паче у скрутні для держави часи, які вочевидь є сьогодні, ми повинні розказати про події, які змінили Україну кілька десятків років тому. Якщо не має можливості підтримати фінансово, просимо зробити РЕПОСТ, — пишуть автори циклу у соцмережі Фейсбук. — Віримо, що вже у листопаді Ви побачите нову серію про буремний 1994 рік».

Зібрані на платформі Спільнокошт «Велика ідея» пожертви будуть витрачені на пошук і копіювання архівних матеріалів; оплату відряджень; виготовлення дисків з фільмом для вручення доброчинцям; оплату поштових послуг.

Тобто, 27 тис. грн. і ще 20 тис. грн. — це витрати на послуги режисера, відеографа, звукооператора і сценариста.

Підтримати проєкт і дізнатися більше можна за посиланням

Створена спеціальна сторінка для промоушену фільму у Facebook.

Сторінка інформаційного ресурсу «Радіо «Куреш» у Facebook.

Посилання на перші три серії фільму:

Перша серія «Рік 1991. Фундамент російської агресії»

Друга серія: «Рік 1992. Боротьба за Незалежність триває»

Третя серія: «Рік 1993. Підґрунтя для нападу готове» 

 

 

Трейлер 4 серії фільму «Крим. 25 років боротьби за Україну»
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.