Рамадан милосердя і любові: будьмо уважними до потреб знедолених і нужденних

Рамадан милосердя і любові: будьмо уважними до потреб знедолених і нужденних
Рамадан милосердя і любові: будьмо уважними до потреб знедолених і нужденних
13.05.2019
Оцініть статтю: 
(147 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Найважливішою складовою будь-якого діяння в ісламі є намір. Вчинки людини, зокрема поклоніння, оцінюються відповідно до її наміру. Навіть більше, інколи намір віруючого є ціннішим за його вчинок. Тож кожен мусульманин перед тим, як увійти у місяць Рамадан, формує намір на щире поклоніння Всевишньому і правильне проведення цього місяця, налаштовує серце на вчинення добрих справ.

Читання Священного Корану, здійснення додаткових намазів, роздача милостині, поклоніння Аллагові у мечеті — ось перелік дій, які послідовники ісламу здійснюють впродовж місяця більш старанно і ретельно, ніж зазвичай, не забуваючи щоночі про необхідність зміцнення свого наміру дотримуватися посту протягом наступного дня.

Щодо вчинення добрих справ, то Рамадан — найсприятливіший час для цього. Мусульмани України, як і їхні одновірці в усьому світі, за доброю давньою українською традицією впродовж місяця посту і молитви активніше, ніж зазвичай, допомагають усім нужденним. Наприклад, харківські мусульманки вже кілька років поспіль під час іфтарів в Ісламському культурному центрі міста влаштовують збір коштів для дітей-вихованців інтернатних закладів, зокрема, Зеленогайської спеціалізованої школи-інтернату для дітей-сиріт з вадами розумового розвитку, якими опікуються мусульманки. При цьому збір пожертв здійснюється шляхом проведення ярмарків, на яких послідовниці ісламу продають приготовані власноруч смаколики, вироби хенд-мейд, і, звісно, каву.

Про одну з поїздок небайдужих мусульманок до своїх маленьких друзів повідомляло видання «Альраід», зауваживши, що відтепер до цієї ініціативи можуть долучитися усі охочі допомогти, переказавши кошти на картку ПриватБанку 4149 6293 8262 3106 (Рыжкова Татьяна, з позначкою «Для детского дома»).

А жіноча громадська організація «Сафія» (м. Запоріжжя) ініціювала благодійну акцію до Дня матері, який цьогоріч припадає на Рамадан. У цьому благословенному місяці активістки приділяють особливу увагу самотнім літнім жінкам, відвідуючи їх з подарунками, зокрема і наборами засобів для гігієни.

«Усі ми знаємо, яке почесне місце у нашій релігії посідає матір, але не кожна жінка має дітей і підтримку», — йдеться у повідомленні на офіційній сторінці організації «Сафія» у соцмережі Фейсбук .

Не пасуть задніх і київські мусульманки-учасниці благодійного руху «Мар’ям», що функціонує як окремий підрозділ громадської організації з тією ж назвою.

Днями разом з іншими активістами, зокрема зі столичного ісламського культурного центру й організації «Ан-Нур»  вони відвідали хоспіс у Київській області і «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр» (Чернігівська обл.) — заклад, у якому під опікою лікарів, педагогів і дефектологів перебувають 72 особливі дитини віком від 3 до 11 років.

Як завжди, волонтерки приїхали до дітей з гостинцями і потрібними для їх розвитку речами, а також привезли засоби для особистої гігієни і прибирання, у яких завжди є потреба.

Нагадаємо, в Ісламському культурному центрі столиці 8 травня 2019 року сто нужденних родин, здебільшого сімей переселенців з тимчасово окупованих територій України — Криму і частини Луганської, Донецької областей — отримали продуктові набори-пожертви одновірців з Німеччини, завдяки яким вони зможуть приготувати іфтар чи сухур. У кожному з пакетів такі продукти харчування: 5 кілограмів цукру, рису і гречки, стільки ж — макаронних виробів, 8 кг борошна, 5 літрів олії, 0, 5 кг чаю, 4 кг печива і 2,5 кг фініків для розговіння.

Ми згадали лише кілька прикладів благодійності, яку проявляють українські мусульмани. Але, безперечно, у кожному місті послідовники ісламу щоденно роблять чимало добрих справ, адже піст навчає цінувати Божі дари, якими Він щедро наділив людей і дав їм як благо.

Усвідомлення цінності звичайних буденних благ виховує більш дбайливе до них ставлення, а також спонукає бути уважнішим до потреб мільйонів знедолених.

Саме протягом Рамадану мусульмани намагаються бути особливо щедрими, а колективні молитви і спільна участь у доброчинності згуртовує їх, адже, як сказано у Корані, «віруючі, як чоловіки, так і жінки — друзі один одному: вони закликають до схвалюваного і відговорюють від негожого…» (Коран, 9:71)

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.