Після анексії Криму Росією на материкову Україну були змушені виїхати не менше 10 кримських ЗМІ, незгодних з політикою призначеної Кремлем окупаційної влади. В основному, це видання і медіа, що публікувалися і вели мовлення кримськотатарською мовою, а також розповідали про життя, історію, традиції, культуру та релігію кримських татар.
Інформаційну лакуну на півострові сьогодні заповнює сайт про кримських татар Crimean tatars, серед рубрик якого − культура, освіта, історія, релігія і життя (сім’я, діти, соціум). Користувачам і відвідувачам сайту також допоможуть вивчити кримськотатарську мову.
Як пише Крим. Реалії з посиланням на головного редактора сайту, відому українську журналістку Лілю Буджурову, ресурс адресується тим, кому небайдужий кримськотатарський світ.
− Друзі, колеги, співвітчизники. Ми обіцяли вам, що повернемося. І повернулися, але в новому форматі. Портал про культуру, традиції, мову, історію кримських татар почав сьогодні свою роботу. Кожен, кому небайдужий кримськотатарський світ (а він величезний), починаючи від національної кухні і прикладного мистецтва і закінчуючи знайомством з неординарними людьми і значимими подіями, знайде в ньому щось для себе цікаве, − написала Ліля Буджурова на своїй сторінці в соцмережі Facebook. − Ми були, є і будемо. А, значить, повинні йти вперед, займаючись тією справою, спроможність на яку дав нам Аллаг. Yolumız açıq olsun!
Також сайт має свою сторінку в Facebook − Crimean Tatars, де розміщуються деякі матеріали порталу.
Довідка:
Ліля Буджурова − екс-заступник генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR, який припинив мовлення на півострові з 1 квітня 2015 року, одна з організаторів дитячого талант-шоу «Татли сес» («Солодкий голос»).