В «Українському Домі» відбувся IX Національний молитовний сніданок. Традиційний захід відбувся з нагоди святкування 30-річчя незалежности.
Як зазначив муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, який був серед присутніх, захід організовано та проведено на дуже високому рівні, в тому числі й з огляду на статус та авторитет запрошених учасників. Цього року Молитовний сніданок зібрав понад 1000 людей із 15 країн. Були присутні народні депутати різних фракцій, духівництво, ветерани, капелани, відомі науковці, діячі культури та спорту, громадські діячі.
— Були присутні конгресмени та сенатори зі Сполучених Штатів Америки, були поважні діячі з різних країн світу — європейських і не тільки. Наприклад, була пані міністр із Бразилії, — розповів шейх Саід. — На Молитовному сніданку була переважна більшість представників християнських церков, але були запрошені і представники інших релігійних спільнот, зокрема мусульмани, юдеї… Найголовніше було — продемонструвати єдність української нації на фоні тих подій, що відбуваються нині; на фоні того тиску, тієї війни та того шантажу, що чиниться з боку Росії, тієї окупації… Нам треба зміцнюватися, об’єднуватися, разом розвивати й захищати нашу Батьківщину. І ось такі заходи — вони демонструють, по-перше, віру в Бога, а по-друге — єдність української нації.
Почався Молитовний сніданок спільною молитвою предстоятеля ПЦУ Епіфанія, протоієрея УГКЦ Олекси Петріва та старшого єпископа Української церкви християн віри євангельської Михайла Паночка.
«Молитовний сніданок дозволяє людям об’єднатися, щоб засвідчити одне з фундаментальних прав людини ― публічно сповідувати віру з іншими. Ми засвідчуємо, що віра не є чимось минулим, не є музейним експонатом, а є живою, діяльною ― це потреба змінювати людину і світ навколо неї. Віра спонукає до активної громадянської позиції, бо Господь закликає нас бути свідками правди його перед людьми. Тож закликаю нас бути такими свідками», ― сказав у вступному слові Епіфаній.
Основними темами виступів присутніх переважно були об’єднання і 30-річчя незалежности.
Традиції молитовних сніданків майже 70 років. Вона виникла в США як спосіб спільної молитви, але тепер це — майданчик для політичного й культурного діалогу. Учасники таких зустрічей обговорюють і політичні, економічні виклики, проблеми впливу на природу та науку. Важливо, що молитовні сніданки також є майданчиком для діалогу між країнами: організатори запрошують представників іноземних урядів, бізнесу та громадських організацій.
В Україні традиція молитовних сніданків підтримується не лише на загальнонаціональному рівні: такі заходи проводять на обласному, регіональному та місцевому рівнях.
Нагадаємо, Перший обласний молитовний сніданок відбувся 31 серпня 2021 р. у Броварах на Київщині. Участь у ньому на запрошення голови Київської облдержадміністрації Василя Володіна взяли муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов та очільник Управління Військового капеланства мусульман України Мурад Путилін.