Духовні лідери українських мусульман виступили на підтримку Асламбека Ежаєва

Духовні лідери українських мусульман виступили на підтримку Асламбека Ежаєва
05.05.2021
Оцініть статтю: 
(50 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У Росії 28 квітня за обвинуваченням у фінансуванні тероризму затримали керівника одного з найбільших і найстаріших мусульманських книжкових видавництв — Видавничого дому «Умма» Асламбека Ежаєва. 29 квітня суд заарештував його на два місяці.

Черговий прояв переслідувань за релігійною ознакою, що стало звичайною практикою в РФ, прокоментував муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов.

«Ежаєв заарештований, за російськими мірками, за «розстрільною» статтею 205.1 ч. 1 — „Сприяння терористичній діяльності“, за звинуваченням у якій у Росії не виправдовують і дають зазвичай до 20 років позбавлення волі. Асламбека Ежаєва звинувачують у фінансуванні тероризму, під що зараз у Росії підводять будь-яку пожертву, зроблену для когось, кого підозрюють у тероризмі. Про Ежаєва відомо, що він був принципово далекий від симпатій до заборонених у Росії організацій і займався винятково видавничою справою, видаючи книги класиків ісламського богослов’я. У мене на полиці до десятка видань його видавництва, й це чудові книжки», — заявляє шейх Саід.

На думку муфтія, те, що відбувається в Росії, не тільки з Асламбеком Ежаєвим — наслідок того, що історія нічого не навчила росіян:

«Коли в Росії починали саджати мусульман, російським опозиціонерам режиму Путіна казали: „Це ісламісти, екстремісти та мракобіси. Вони небезпечні для вас, так їм і треба!“ Коли почали саджати опозиціонерів і лібералів, мусульманам казали: „Це ісламофоби, шанувальники Америки, Заходу та ліберальних цінностей. Коли саджали мусульман, вони мовчали“. А тепер саджають, убивають, труять усіх одночасно й нікого не забувають».

Звертаючись до російських громадян, шейх Саід попереджає, що сьогодні кожен росіянин ризикує стати жертвою переслідувань:

«Прийти можуть у будь-який момент за будь-ким з вас: за пожертву або грошовий переказ, зроблений багато років тому, за репост або поставлений лайк, за недонесення на когось, за присутність на якомусь заході».

Муфтій завершив свій допис, побажавши Асламбекові Ежаєву якнайшвидшого звільнення.

Схожі думки висловив і муфтій ДУМ АРК Айдер Рустемов, прокоментувавши затримання російського книговидавця для каналу «TRT російською»:

«Скрізь картина та сама. Найпопулярніша стаття — стаття 205. Звинувачення в тероризмі, у фінансуванні тероризму. А насправді це або ісламська діяльність, або добродійність, або якась інша корисна діяльність, спрямована на розвиток Ісламу, на розвиток мусульманської спільноти».

На думку муфтія, Асламбек Ежаєв став жертвою кампанії проти непідконтрольної спецслужбам ісламської діяльности в Росії.

Тим часом адвокат Асламбека Ежаєва повідомив, що слідство наполягає на тому, що від 2012 року Ежаєв нібито організував збір коштів для організації фінансування терористичної діяльности й переказав через СберБанк Онлайн суму в розмірі 34 млн рублів для невідомих осіб.

Асламбек Ежаєв — один із піонерів ісламського книговидавництва. 2002 року він створив перший мусульманський видавничий дім «Умма» (Ummah), завдяки якому тисячі мусульман мали змогу ознайомитися з класичними ісламськими текстами: перекладами Корану та збірників хадисів, тафсирів, працями вчених, а також книгами для жінок і дітей. Він брав участь у багатьох судових процесах проти заборон ісламської літератури.

У Росії останніми роками відбувається системне переслідування мусульманських активістів, філантропів, громадських і релігійних діячів. Підставою для переслідування багатьох, наприклад, журналіста Абдулмуміна Гаджиєва, добродійника Кемала Тамбієва, економіста Георгія Гуева, стали звинувачення у фінансуванні тероризму — злочині, відповідальність за який передбачена статтею, що називають репресивною, бо вона дозволяє силовикам фабрикувати кримінальні справи.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.