2020 рік уже сьомий для Премії «Євромайдан SOS». 30 листопада о 19:00 відбудеться онлайн-церемонія нагородження «Волонтерською премією-2020» активних українців, що абсолютно безкорисливо з найшляхетніших спонукань займаються волонтерською діяльністю. Премія не грошова й покликана підтримати волонтерський рух в Україні, показати суспільству його важливість і різноманітність, а також заохотити інших людей до суспільно-корисної праці. Саме тому «Євромайдан SOS» відзначає всіх без винятку волонтерів, номінованих на премію, а журі додатково обирає кількох лавреатів.
Серед цьогорічних номінантів волонтерської премії є й мусульманки: Амаль Ткаченко, координаторка благодійного руху «Мар’ям» (штаб-квартира руху «Мар’ям» розташована в Ісламському культурному центрі Києва. — Ред.), та Анастасія Харченко, екоактивістка та волонтерка, засновниця екоініціативи «Грін Дін».
«Амаль Ткаченко, уродженка міста Кишинів, декілька років тому переїхала разом з родиною до Києва. Вона є прихожанкою мечеті в ісламському культурному центрі та з самого початку стала активною учасницею різних благодійних проєктів. Наразі Амаль є координаторкою волонтерського відділу організації „Мар’ям“, діяльність якого спрямована на допомогу (збір коштів, продуктів, засобів гігієни, одягу) українським воїнам на Сході, нужденним мусульманам, переселенцям з тимчасово окупованих територій та вразливим верствам населення», — представляє номінантку ініціатор вручення премії.
«Мені подобається бути корисною для людей — це заряджає, коли бачиш, що Всевишній через тебе відповідає на мольби інших людей. А як мусульманка я знаю, що допомога тим, хто опинився в складних життєвих ситуаціях — це мій обов’язок», — розповідає Амаль Ткаченко.
В Ісламі вважають, що дякувати за добро має також той, хто його зробив — за те, що людина, прийнявши дар, дала можливість зробити добру справу та отримати нагороду набагато більшу.
Вікторія Нестеренко, що номінувала жінку на «Волонтерську премію-2020», зазначає: «Завдяки ефективній комунікації з прихожанами мечеті, Амаль змогла долучити до волонтерської ініціативи велику кількість небайдужих людей, що дало змогу розширити діяльність організації та надавати допомогу не лише воїнам ООС та переселенцям, а й іншим нужденним людям».
Ще одна номінантка на «Волонтерську премію-2020», мусульманка Анастасія Харченко — засновниця екоініціативи «Грін Дін». Вона забезпечує збір, розподіл і вивезення відходів на перероблення під час релігійних свят та інших масових заходів, що регулярно відбуваються в Ісламському культурному центрі Києва. А рік тому ініціатива Анастасії об'єдналася зі Всеукраїнським соціальним проєктом «Мільйон дерев». Під час колаборації організовано збір коштів на закупівлю саджанців і залучення волонтерів — у результаті мусульмани висадили сотні дерев.
«Головне не розчаровуватися, продовжувати мріяти масштабно та впевнено йти до мети. Якщо щось не вдалося з першого разу, то обов‘язково вийде згодом. Сили та натхнення мені дають мрії та усвідомлення й візуалізація результату, якого я прагну», — каже Анастасія Харченко.
Як зазначають засновники, «Євромайдан SOS», премія існує від 2014 року:
«З 2014 року ми збираємо в одному місці сотні звичайних людей з усіх куточків України та навіть світу, що роблять надзвичайні речі, щоб щиро сказати: „Дякуємо! Добро, яке ви робите, змінює світ на краще!“ Номінування на волонтерську премію — це не лише потужна порція натхнення для мільйонів українців, а й чудова можливість розказати про свій проєкт, привернути увагу до важливої проблеми та заохотити інших волонтерством. Список сфер волонтерської діяльности невичерпний!
Незалежне компетентне журі обирає кількох лавреатів, історії яких захоплюють найбільше. Проте ми відзначаємо кожного волонтера та волонтерку, адже визначити найкращих просто неможливо. До складу журі за 6 років входили видатні українські артисти, волонтери, громадські діячі, як-от Любомир Гузар, Богдан Гаврилишин, Йосип Зісельс, Римма Зюбіна, Ахтем Сеітаблаєв, Олександра Матвійчук тощо».
Цього року до складу журі увійшли: правозахисниця, письменниця, теле- та радіоведуча Лариса Денисенко; клінічний психолог і психіатр, поет, перекладач Борис Херсонський; очільниця Жіночого ветеранського руху Андріана Арехта, громадянський журналіст і колишній заручник Кремля Наріман Мемедемінов; драматургиня, режисерка та сценаристка Наталя Ворожбит.
Серед критеріїв висування номінантів — щоденна волонтерська робота або вчинок, відсутність належности до будь-яких політичних сил і неоплачуваність діяльности.
Стати учасником онлайн-церемонії вручення премії можна за посиланням на сторінці події.