Школярі окупованого Криму можуть отримати українську освіту

Школярі окупованого Криму можуть отримати українську освіту
Школярі окупованого Криму можуть отримати українську освіту

У школу дистанційного навчання «Ангстрем» кримськими татарами подані перші чотири заявки на навчання та отримання українського атестату про повну загальну середню освіту.

Директор школи Дмитро Дудінов сказав:

— Ми зараз працюємо над збільшенням факультативних предметів. Одним з основних може стати кримськотатарська мова і література. З приводу другого предмета можу сказати, що ми ведемо переговори з урядом Турецької Республіки про можливість викладання у школі турецької мови і літератури.

Як повідомляє QHA (Агентство «Кримські Новини»), у Криму активно обговорюють роботу школи, її висококваліфіковані фахівці знайомі багатьом жителям півострова своєю роботою у ВНЗ Сімферополя до окупації.

Варто нагадати, що школа дистанційного навчання «Ангстрем» — перша і поки єдина освітня установа подібного роду в Україні. У школі проводять навчання за програмою, затвердженою Міністерством освіти України, випускникам видається загальноукраїнський атестат встановленого зразка про закінчення середньої школи. На сьогодні там проходять навчання близько 100 дітей, в основному з сімей вимушених переселенців, з окупованих територій, які не мають можливості відвідувати українські школи.

У той же час, як повідомляє офіційний сайт МОН України, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу 16 червня на парламентських слуханнях заявила, що забезпечення освітніх можливостей в Україні для жителів анексованого Криму є стратегічним завданням Міністерства освіти і науки України. Темою слухань була «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи і способи».

— Міносвіти бачить своє завдання в тому, щоб створити всі можливості для отримання дітьми-переселенцями з Криму, а також тими, хто залишився на анексованих територіях, якісної української освіти. Для цього ми розпочали широку інформаційну кампанію, створили освітні центри «Україна-Крим», які допоможуть абітурієнтам з Криму потрапити в українські вищі навчальні заклади, а також спеціально організована додаткова сесія ЗНО з 2 по 9 липня, — розповіла Лілія Гриневич під час виступу з трибуни Верховної Ради України.

У стратегічній перспективі міністр позначила необхідність робити акцент на гуманітарно-світоглядному аспекті реінтеграції Криму в Україну.

Як повідомляється, 14 червня 2016 року Міністерство освіти і науки України своїм наказом визначило уповноважені вищі навчальні заклади, які повинні організувати роботу освітніх центрів «Крим-Україна».

До переліку увійшли такі ВНЗ:

1. Придніпровська державна академія будівництва та архітектури.

2. Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет.

3. Запорізький національний університет.

4. Чорноморський державний університет імені Петра Могили.

5. Львівський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи».

6. Національний університет «Львівська політехніка».

7. Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка.

8. Херсонський державний університет.

9. Херсонський національний технічний університет.

10. Херсонська державна морська академія.

11. Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського (м. Київ).

12. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.

Більше про освітні можливості для кримчан можна дізнатися за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.