Біля будівлі Посольства Російської Федерації у Києві 10 грудня відбувся мітинг, приурочений до Міжнародного дня прав людини.
У заході взяли участь члени Меджлісу кримськотатарського народу, правозахисники, переселенці з Криму, Донбасу та інші.
Учасники акції провели флешмоб, виклавши біля паркану російського посольства портрети людей, убитих і викрадених в Криму, а також політв’язнів. У руках вони тримали плакати з написами: «Стоп геноциду крымских татар», «Нет репрессиям, обыскам, арестам», «Поява політв’язнів — крок у радянське минуле» та інші.
Напередодні акції наміри її учасників агентству Кримські Новини QHA роз’яснив один з координаторів акції, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв:
− У результаті окупації Криму і Донбасу постраждали сотні тисяч людей, продовжуються репресії кримськотатарського народу на півострові. Переслідування незгодних, замовне судочинство, руйнування економіки і приниження людської гідності давно є візитною карткою «русского мира». Вбивства, зникнення, тортури − це невід’ємні ознаки панування російської влади як у себе вдома, так і на території інших держав. Внутрішньо переміщені особи з Криму, Луганської та Донецької областей продемонструють факти порушення прав людини російською державою на території України. Учасники акції попередять інші країни про небезпеку розповзання «русского мира» світом.
Як повідомляє в соцмережі Фейсбук прес-служба Меджлісу кримськотатарського народу, організаторами мітингу виступили Представництво Меджлісу в Києві, Координаційна рада організацій вимушених переселенців з Криму, Схід-SOS, Новий Донбас, ГО «Земляцтво кримських татар м. Київ».
У самому ж окупованому Криму, як повідомляє QHA, мітинг до Дня прав людини проводити заборонили − у сімферопольській адміністрації зіслалися на «режим НС».
Як повідомляється, заява про пікет біля будівлі кримської прокуратури на вул. Севастопольській у Сімферополі з вимогами звільнити політв’язнів, а також припинити політичні переслідування, Меджліс кримськотатарського народу завчасно подав в адміністрацію кримської столиці.
− Проте, як і очікувалося, організаторам пікету було відмовлено на підставі заборони на проведення масових заходів, − повідомляє прес-служба представницького органу кримських татар.
Разом з тим, відзначають в Меджлісі, 27 листопада на центральній площі Сімферополя провладні активісти провели антитурецьку акцію, на якій спалили солом’яне опудало президента Туреччини. На 1 грудня 2015 року був запланований мітинг проросійських кримськотатарських організацій, який організатори скасували, зрозумівши, що не зуміють зібрати заявлену кількість учасників.
− Подібні подвійні стандарти в можливостях реалізації прав людини існують сьогодні в Криму повсюдно, − заявили представники Меджлісу.