Центр вивчення іноземних мов «Салам», що діє при Ісламському культурному центрі м. Києва, минулої суботи відкрив цикл безкоштовних лекцій Тарика Сархана про культуру та релігію країн Сходу.
Тарик Сархан — завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід», Посол миру, речник Неформальної групи міжрелігійного миру, багато часу віддає просвітницькій діяльності. На його думку, такі негативні явища в суспільстві, як ксенофобія, нетерпимість, прояви агресії на етнічному чи релігійному підгрунті виникають там, де панує невігластво, де люди не знають про особливості традицій та звичаїв своїх сусідів, де ніхто не намагається дати альтернативу усталеним хибним уявленням про послідовників різних віровчень чи людей з іншим світоглядом.
— Тільки пізнаючи один одного, знайомлячись з культурними особливостями тих чи інших груп, спільнот чи народів — причому знайомлячись безпосередньо з носіями цієї культури, а не підживлюючи стереотипні уявлення даними з сумнівних джерел, — можна позбутися страху перед «інакшістю» — саме так перекладається слово «ксенофобія», — каже Тарик Сархан. — Знайомитися з представниками інших народів, інших культур чи релігій не означає втрачати власну ідентичність чи зраджувати релігію, до якої ти належиш. Це означає — збагачуватися знаннями, краще розуміти один одного, позбавлятися необгрунтованих страхів, гуртуватися навколо спільних цінностей, сприяти злагоді та взаєморозумінню в суспільстві, а отже, здійснювати свій внесок у досягнення омріяної мети людства — миру у всьому світі.
Діяч нагадав, що у Священному Корані в 13 аяті сури 49 «Аль-Худжарат» сказано саме про це: «О ви, які увірували! Воістину, Ми створили вас із чоловіка і жінки й зробили вас народами і племенами, щоб ви пізнавали один одного…».
Перша в цьому навчальному році лекція циклу від Тарика Сархана відбулась 6 жовтня і була присвячена арабській мові — одній з найпоширеніших у світі. Відвідувачі дізналися про формування цієї мови, про те, який вплив мали її носії на історію людства, про внесок арабомовних вчених в розвиток світової науки — математики, астрономії, хімії, фізики, медицини тощо, про шедеври мистецтва, якими з давніх-давен і до сьогодні захоплюється світ — письменництва, архітектури та графіки…
Багато з присутніх на заході після його завершення зізналися, що відтепер не лише намагатимуться не пропускати жодної з лекцій, а й виявили бажання почати вивчення арабської мови в центрі «Салам».
Нагадуємо, лекції Тарика Сархана відбуваються в Центрі іноземних мов «Салам» щосуботи.