Три дні тривав у столиці Всеукраїнський конкурс читців Корану. Організувала його Всеукраїнська асоціація з вивчення Корану за підтримки Духовного управління мусульман України «Умма».
За словами голови асоціації Мурата Сулейманова, у конкурсі взяли участь майже сто осіб із різних областей України:
— Щороку рівень підготовки учасників зростає. Серед них є люди різного віку — від дітей 6–7 років до дорослих, — що беруть участь у різних категоріях. І нам, членам журі, щороку важче й важче визначати переможців, адже учасники ретельно готуються до конкурсу, й це одразу видно.
Конкурс мав кілька рівнів складности: учасники змагалися у знанні 2, 5, 10, 15 джузів і декламації всього Корану. До складу журі ввійшли шейх Мурат Сулейманов, заступник муфтія ДУМУ «Умма», імам ІКЦ Запоріжжя Мухаммад Мамутов і відомий хафіз, учитель Корану шейх Хайдар аль-Хадж — голова комісії. Члени журі оцінювали знання тексту, відповідність декламації правилам таджвіду та розуміння учасниками значень аятів.
Як розповів Мухаммад Мамутов, визначити переможців було досить складно:
— Учасники в кожній номінації виступали приблизно на одному рівні. Відчувалося, що більшість ретельно готувалася до конкурсу. Звичайно, декого підводило хвилювання, але це природно для конкурсу такого рівня. Водночас ми давали учасникам можливість виправитися, якщо це хвилювання спричиняло якісь прикрі помилки.
На урочисту церемонію закриття конкурсу в неділю, 21 листопада, в Ісламському культурному центрі Києва прийшло чимало гостей: родичі і друзі підтримували конкурсантів під час оголошення результатів. У своєму виступі шейх Мурат Сулейманов подякував усім учасникам, окремо подякував батькам, чиї діти ще змалку починають вивчати Коран і брати участь у таких конкурсах:
— Для будь-якого мусульманина бути пов’язаним зі словом Всевішнього — це велика честь. І щороку учасники конкурсу показують нам свою самовідданість і любов до Корану. І навіть тепер, у часи суворих карантинних обмежень, учасники зробили все, щоб приїхати з інших міст і долучитися до конкурсу. І це доводить, що Коран має величезну силу і впливає на нас.
Після цього переможцям у кожній з номінацій вручили грошові призи, подарунки, книги та грамоти. Перші місця посіли Усама Атабаєв (2 джузи), Абдуль Хакім (5 джузів), Іззет Файтанджієв (10 джузів), Мухаммад Абдурахман Бун (15 джузів), Адам Ісхак (весь Коран). З повним списком переможців можна ознайомитися на фейсбук-сторінці Всеукраїнської асоціації з вивчення Корану.
Також організатори вирішили відзначити учасників, що не зайняли призові місця, але вразили журі красою декламації. Ними стали Мунзір Атраш і Ханна Буракдар (серед дорослих), Саад Маліков, Ісар аль-Хамад і Адам Абдусабіров (серед молодших).
Усі учасники конкурсу отримали сертифікати про участь і пам'ятні подарунки.