У Софії Київській відбулося нагородження переможців конкурсу статей для Вікіпедії «Пам’ятки України: Крим». Його головний організатор — «Вікіпедія України» за підтримки Міністерства культури України та Національного заповідника «Софія Київська».
Конкурс статей про Крим і його культурну спадщину стартував 26 червня та був приурочений до Дня кримськотатарського прапора.
В українську Вікіпедію завдяки цьому проекту додалося 346 статті про півострів. Свої матеріали надсилали з усієї України, в тому числі з самого Криму. В умовах окупації кримчани писали підпільно, не розкриваючи своїх імен. Переможцями стали Дарина Когутяк (
Фіналістка конкурсу Дарина Когутяк відповіла на запитання кореспондента QHA (Кримські новини) http://qha.com.ua/ru/
— Мене зацікавила ця тема, тому що в Криму багато цікавих історичних пам’яток. Наприклад, Сімеїз — вілли, які мають історичний дух і на яких стільки всього відбувалося. Вони залишилися в цілісності після всіх воєн. Мене також зацікавили караїми. Особливо такі історичні постаті, як Кефелі Яків, про нього вийшла велика стаття, на яку я витратила багато часу.
Нагороди переможцям вручив міністр культури України В’ячеслав Кириленко. На запитання кореспондента QHA, як Міністерство культури працює над тим, щоб під час окупації Криму зберегти там культурні пам’ятки і не допустити їх руйнування, В’ячеслав Кириленко відповів:
— Зараз всі дії Російської Федерації, яка взяла на себе управління об’єктами культурної спадщини в Криму, незаконні, що не визнані жодною країною і жодною інституцією в світі. Вся відповідальність за можливе пошкодження або руйнування пам’яток півострова лежить на РФ. Про це Міністерство культури України неодноразово попереджало влади Криму, в тому числі і через міжнародні організації. Після деокупації півострова всі культурні цінності повинні бути повернуті в українські кримські музеї та заповідники.
Для конкурсу були написані такі статті, як «Крим — золотий острів у Чорному морі»,