У кримських в’язнів на волі залишається 49 дітей

У кримських в’язнів на волі залишається 49 дітей
Архів. В’язні мали на утриманні багатодітні сім’ї

Серед в’язнів, які сидять за гратами в окупованому Криму, левова частка притягнуті за релігійною ознакою. Про це заявила координатор кампанії #LetMyPeopleGo громадської ініціативи «ЄвромайданSOS» Олександра Матвійчук під час прес-брифінгу «Незаконні вивезення з окупованого Криму. Антитерористичне законодавство як інструмент релігійних переслідувань», котрий відбувся в Українському кризовому медіа-центрі.

За словами правозахисниці, в Російській Федерації антиекстремістське законодавство є розмитим і дає підстави переслідувати будь-яких людей або групи під виглядом законності. Першою ластівкою була справа активіста з Татарстану Рафіса Кашапова, який в соцмережі розмістив пост із закликом солідарності з кримськими татарами та незгодою з анексією Криму, за що був позбавлений волі на три роки. Олександра Матвійчук підкреслила, що до 2014 року в РФ ключовим об’єктом переслідувань були «альтернативні течії Ісламу», а з 2014 додався ще один об’єкт, а саме опоненти кремлівської політики щодо анексії Криму.

— Російська Федерація послідовно витісняє активних людей з Кримського півострова або змушує їх замовкнути, — заявила Олександра Матвійчук.

За її словами, серед людей, які сидять за гратами в окупованому Криму, левова частка саме тих, що притягнуті за релігійною ознакою. Наприклад, за так званою «справою кримських мусульман» ув’язнено 14 осіб. Їх звинувачують в участі у релігійно-політичній організації «Хізб ут-Тахрір», яка з 2003 року в РФ визнана терористичною на рівні з «Аль-Каїдою». В Україні вона діяла вільно й анексія Криму одномоментно перетворила прихильників «Хізб ут-Тахрір» в злочинців. В Ростові-на-Дону проходять судові слухання щодо Руслана Зайтулаєва, Нурі Примова, Рустема Ваітова і Ферата Сайфулаєва.

За словами правозахисниці, ця справа ініційована зрадниками — колишніми працівниками СБУ, які перейшли на службу до ФСБ, в ній використані мотиви особистої помсти. Важливо підкреслити, що в’язні мали на утриманні багатодітні сім’ї. Так, троє дітей у Руслана Зайтулаєва та Ферата Сайфулаєва, у Рустема Ваітова народилася дитина, яка потребує постійної медичної допомоги.

У прес-брифінгу також узяв участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Політик наголосив, що у 18 в’язнів, що зараз перебувають в катівнях Криму, враховуючи 4-х, що вивезені до Ростову-на-Дону, на волі залишається 49 дітей віком до 18 років.

— Відома журналістка Ліля Буджурова виступила з ініціативою створити благодійну ініціативну групу «Наші діти». Наступного дня — офіційний виклик, попередження про, мовляв, можливі дії, які розпалюють міжетнічну, міжрасову, міжрелігійну ворожнечу. Намагання врятувати дітей в окремих родинах — це є, з їхньої точки зору, задум розпалення ворожнечі, — наголосив голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.