У Києві говорили про значення отримання Ільмі Умеровим премії Платформи європейської пам’яті та сумління

У Києві говорили про значення отримання Ільмі Умеровим премії Платформи європейської пам’яті та сумління
Скриншот. За словами Ільмі Умерова, не останню роль у номінуванні його на авторитетну премію зіграла позиція кримських татар щодо анексії Криму
14.11.2017
Оцініть статтю: 
(830 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністерство інформаційної політики України провело у приміщенні агенції «Укрінформ» прес-конференцію за участі лауреата премії «Платформи європейської пам’яті та совісті», заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

Нагадаємо, 8 листопада в Парижі в рамках конференції «100 років комунізму. Історія і пам’ять» відбулося нагородження Ільмі Умерова премією «Платформи європейської пам’яті та совісті». Він був удостоєний нагороди «за визнання його боротьби проти тоталітаризму, за ідеали демократії, основні права і свободи людини і верховенство закону».

Під час заходу йшлося про значення та важливість отриманої премії для іміджу корінного кримськотатарського народу.

Крім Ільмі Умерова, участь у прес-конференції взяли член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.

— Насправді це визнання на європейському рівні проблем, які існують в Україні, і проблем кримськотатарського народу, — зазначив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Він підкреслив, що не останню роль у номінуванні його на авторитетну премію зіграла позиція кримських татар щодо анексії Криму.

— Позиція кримських татар в окупованому Криму, напевно, зіграла не останню роль, що номінантом у 2017 році став я. Це не моя і не лише моя заслуга. Це заслуга всього мого народу, — заявив Умеров.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд 27 вересня 2017 року засудив Умерова до 2 років колонії-поселення. Також йому заборонено 2 роки займатися публічною діяльністю і виступати в ЗМІ. При цьому прокурор просив для Умерова умовне позбавлення волі на 3 роки і 6 місяців. Проте 25 жовтня 2017 року представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, незаконно засуджених окупантами в окупованому Криму, видали Туреччині.

Довідково:

Платформа європейської пам’яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience) — міжнародний проект, покликаний досліджувати діяльність і злочини тоталітарних режимів у Європі в ХХ столітті та не допустити відновлення тоталітаризму в Європі.

© Укрінформ
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.