28 липня активісти кримськотатарського національного руху відкривають в Міністерстві закордонних справ України експозицію, присвячену зниклим безвісти і загиблим в Криму співвітчизникам.
Про це в суботньому ефірі на каналі АТR розповів член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.
— Ще в січні цього року до річниці арешту заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза ми відкрили експозицію, присвячену політв’язням. Вона досі розміщена на шостому поверсі МЗС, і
За його словами, в Києві зареєстрована організація Кримськотатарський ресурсний центр, серед основних напрямів якої є нормотворча діяльність в Україні, а також правозахисна на півострові. Команда активістів збирає інформацію в Криму, завдяки чому є можливість доносити правду про ситуацію на окупованому півострові до широкої громадськості і міжнародних організацій. Кілька кримськотатарських активістів виконують роботу постійної моніторингової місії з прав людини. На жаль, в Криму подібної міжнародної структури досі не існує.
— Окупаційна влада не зацікавлена в тому, щоб систематично працювали міжнародні моніторингові організації з прав людини, — підкреслив Барієв.
Крім того, за словами члена Меджлісу, «РФ нас не хоче визнавати корінним народом», проте в резолюції Європейського Союзу вперше на міжнародному рівні кримські татари визнані корінним народом півострова. За цим стоїть серйозна робота національного руху кримськотатарського народу, який і надалі систематично доноситиме правдиву інформацію про Крим до світової спільноти.