У рамках ювілейного X Всесвітнього тижня гармонійних міжконфесійних відносин у Києві відбудуться заходи за участю мусульман

У рамках ювілейного X Всесвітнього тижня гармонійних міжконфесійних відносин у Києві відбудуться заходи за участю мусульман
У рамках ювілейного X Всесвітнього тижня гармонійних міжконфесійних відносин у Києві відбудуться заходи за участю мусульман
29.01.2020
Оцініть статтю: 
(204 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Цього року відзначатиметься ювілейний, десятий, Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин між усіма релігіями та конфесіями, запроваджений резолюцією 65/5 Генеральної Асамблеї ООН. Резолюція закликає держави кожен перший тиждень лютого з доброї волі сприяти поширенню ідей міжконфесійної гармонії в церквах, мечетях, синагогах, храмах і молитовних будинках у цілому світі — на основі любови до Всевишнього та любови до ближнього, шанування добра, залежно від власних релігійних традицій або переконань.

В Україні здавна живуть поруч представники багатьох релігій та конфесій: християни різних деномінацій — православні, римо- та греко-католики, протестанти, — юдеї, мусульмани різних течій та мазгабів, а тепер і буддисти, бахаї тощо. У нашій державі зареєстровано близько 37 тисяч релігійних організацій, що належать до понад сотні релігійних течій. Для українського суспільства дуже важливий діалог культур та релігій, утілення спільних соціальних проєктів та зважена державна політика підтримки просвітницької, науково-дослідної діяльности, запровадження спеціальних освітніх програм із метою поширення якісної наукової інформації та атмосфери співпраці, взаємної поваги до світоглядних відмінностей.

Всеукраїнська рада релігійних об’єднань (ВРРО) за підтримки Департаменту у справах національностей і релігій Міністерства культури, молоді та спорту України та за участю відділу релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАНУ, Української асоціації релігієзнавців уже вкотре ініціює проведення в Україні Всесвітнього тижня міжконфесійної гармонії.

Першого тижня лютого відбудуться заходи, що на них запрошують осіб та організації, зацікавлені в розв’язанні актуальних проблем і питань міжрелігійного діалогу. Зокрема, в Києві заплановано:

30.01.2020 (четвер) 11:00 — брифінг очільника ВРРО, науковців та представників державних установ. Буде зроблена спільна заява про заходи Всесвітнього тижня міжконфесійної гармонії. Місце — Інформагентство «Главком» (вул. Шовковична, 8/20).

01.02.2020 (субота) 14:00 — відкриття фотовиставки «Єдність у розмаїтті: релігійні споруди світу» за участю представників різних релігій. Знайомство з Київським центром прогресивного юдаїзму «Атіква» (вул. Ярославська, 6, 2-й під’їзд, 4 поверх).

04.02.2020 (вівторок) 11:00 — науково-практична конференція «Гармонізація міжконфесійних та міжрелігійних відносин: стратегія та перспективи порозуміння в сучасній Україні» (вул. Трьохсвятительська, 4, 4-й поверх, актова зала (410).

05.02.2020 (середа) 11.00 — інформаційно-ознайомча зустріч «Гармонізація державно-церковних відносин на Київщині». Місце — Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації (пл. Лесі Українки, 1).

05.02.2020 (середа) 18.30 — акція «Зробимо світ кращим: Біблія та екологія». Місце — Київський центр прогресивного юдаїзму «Атіква» (вул. Ярославська, 6, 2-й під’їзд, 4 поверх).

06.02.2020 (четвер) о 12:00 та 15:00 — екскурсія-знайомство з діяльністю підрозділів Центрального управління ДУМУ «Умма». Місце — Ісламський культурний центр Києва (вул. Дегтярівська, 25а).

10.02.2020 (понеділок) 11:00 — екскурсія-знайомство з діяльністю парафії Православної Церкви України (ПЦУ) в Києві. Місце — Спасо-Преображенський собор та Меморіальний музей митрополита Володимира (Сабодана), («Лікоград», вул. Маршала Конєва, 3а).

12.02.2020 (середа) 19:00 — Молитва за мир спільноти св. Егідія та добродійна акція #Тепла зима. Місце — Собор св. Олександра.  (вул. Костьольна, 17).

13.02.2020 (четвер) 11:00 — спільна прес-конференція учасників проєкту та підписання Меморандуму про перспективи міжконфесійної співпраці протягом 2020 року.

Інформаційний супровід заходів Всесвітнього тижня міжконфесійної гармонії в Києві забезпечує Релігійно-інформаційна служба України (РІСУ) та Інформаційне агентство «Главком».

Всеукраїнську Раду Релігійних Об’єднань (ВРРО), що до неї входить ДУМУ «Умма», створено три роки тому. За статутом ВРРО голову обирають на рік: 2017 року цю почесну місію виконував один з ініціаторів створення Ради, відомий український релігієзнавець Олександр Саган; 2018-го посаду довірили духовному лідерові українських мусульман — шейхові Саідові Ісмагілову, муфтію ДУМУ «Умма»; 2019-го ВРРО очолювала Алла Баранова — секретар Релігійної організації «Національні духовні збори бахаї України», а 2020 року головуватиме головний рабин громад прогресивного юдаїзму України та Києва Олександр Духовний. 

Члени ВРРО погоджуються з думкою ЮНЕСКО, що міцний мир — це  наслідок складної та крихкої сукупности щоденної поведінки та вчинків на місцевому рівні, а також швидкоплинних зв'язків, підтримуваних спільнотами та окремими особами з переконання, що ці зв'язки можуть створити надійні умови для гідного співіснування та загального добробуту. Сучасне суспільство стикається з дедалі більшим числом проблем і загроз, зокрема з нерівністю, відчуженням, насильством і сектантством. Ці загальносвітові проблеми посилюються напруженістю та конфліктами на місцевому рівні, що підривають соціальну згуртованість. Тож уміння жити разом має особливу актуальність. Навчання та життєвий досвід допомагають людям набути навичок міжкультурного спілкування, що дозволяють не тільки цінувати розмаїтість, а й розв’язувати конфлікти згідно з цінностями плюралізму та порозуміння.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.