Участь у Дні кримськотатарського прапора — внесок українців у мирну деокупацію Криму, — Еміне Джапарова

фейсбук Ескендер Барієв: 25.06.2018 р., Презентація приурочених до Дня кримськотатарського прапора заходів
фейсбук Ескендер Барієв: 25.06.2018 р., Презентація приурочених до Дня кримськотатарського прапора заходів
26.06.2018
Оцініть статтю: 
(384 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Напередодні святкування Дня кримськотатарського прапора в Києві відбулася презентація заходів, приурочених до цієї дати. Учасники прес-конференції, представляючи загальнонаціональну комунікаційну кампанію Міністерства інформаційної політики України, заходи Меджлісу кримськотатарського народу, ДП «Кримський дім», правозахисних та громадських організацій, закликали співгромадян приєднатися до акцій.

— Участю у Дні кримськотатарського прапора, який відзначається 26 червня, ми не тільки демонструємо свою громадянську позицію щодо Криму, а й робимо внесок у мирне повернення окупованого півострова, — про це в Укрінформі заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

— Україна обрала не військовий шлях повернення Криму, і всі заходи, які ми постійно проводимо — і до дня 18 травня, і до дня прапора, і до міжнародного дня корінних народів 9 серпня, і до дня опору окупації Криму — це і є наша боротьба за Крим. І чим масовішими вони будуть, чим більше українців братимуть участь у них, тим більший сигнал ми посилаємо до Криму, тому що, я точно знаю, російська пропаганда намагається максимально відірвати Крим від материкової України, — додала заступник міністра.

На її думку, нині кримськотатарський прапор — небажаний символ у Криму і знак опору окупації.

— З одного боку, він символ єднання та ідентичності кримських татар, з іншого — маркер того, що їх (кримських татар — ред.) не приймають, вони небажані в окупованому Криму і живуть в умовах несвободи. Бувають ситуації, коли місцева поліція зупиняє весільні кортежі з вимогою зняти кримськотатарський прапор з автомобілів, коли дітей в школах змушують знімати футболки, на яких зображена кримськотатарська тамга. Тобто різними способами показують, що цей прапор не бажаний у Криму.

На прес-конференції була продемонстрована сюжетна лінія бордів та відеоматеріалів.

— Ми звернулися до органів місцевого самоврядування і в обласні держадміністрації з проханням за можливості розмістити ці борди… Їх сенс «Два прапора — одна країна». Ми хочемо підкреслити, що кримськотатарський та український прапори потрібно захищати в Криму, як символи свободи та єдності, — резюмувала Джапарова.

За словами заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, основні заходи з відзначення Дня кримськотатарського прапора пройдуть в Одесі, Львові, Дніпрі, в Мелітополі Запорізької області, селищі Новоолексіївка Херсонської області та в Києві.

Зокрема, в Києві зі стоянки Торгового центру «Космополіт» о 16:30 стартує автопробіг. О 18:00 від Бессарабського ринку тротуаром Хрещатика у бік Майдану Незалежності розпочнеться хода з прапорами. О 19:00 на Майдані пройде мітинг солідарності з українським Кримом, після якого відбудеться концерт патріотичної пісні.

В цей день заплановано також сходження з кримськотатарським прапором на найвищу точку України — гору Говерлу. В інших регіонах пройдуть вело- та автопробіги, спортивні виступи з національної боротьби куреш.

Заходи з відзначення Дня кримськотатарського прапора відзначатимуться також в Литві, Туреччині, Румунії, Канаді та США.

Довідка:

Кримськотатарський прапор — полотнище блакитного кольору із знаком «тамга» жовтого кольору в лівому верхньому кутку. Був офіційно заснований на першому Курултаї, що проходив в 1917 році в Бахчисараї в тому вигляді, в якому існує сьогодні. Затверджений 30 червня 1991 року рішенням другого Курултаю, скликаного в Криму через 74 роки. День прапора кримських татар відзначається в Криму з 2010 року за ініціативою кримськотатарських молодіжних організацій.

 

©Укрінформ
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.