Україна збільшила постачу пшениці на Близький Схід і в Індонезію

Україна збільшила постачу пшениці на Близький Схід і в Індонезію
Фото іллюстративне
15.12.2017
Оцініть статтю: 
(395 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Країни Близького Сходу традиційно є ключовими ринками збуту для українського зерна, і в поточному сезоні відзначається приріст постачі пшениці в зазначеному напрямку.

Як повідомляє АПК-інформ, за перші чотири місяці поточного 2017–2018 маркетингового року (МГ липень 2017 — червень 2018) українські аграрії експортували в країни Близького Сходу 829,1 тис. тонн пшениці, що на 46% перевищує показник аналогічного періоду попереднього сезону (569,4 тис. тонн).

За вказаний період поточного сезону Близькосхідний регіон став лідером у закупівлях всіх зернових культур з України, забезпечивши тим самим імпорт 23% загального обсягу закупівель зерна, або 3,2 млн тонн.

В аналогічний період 2016/17 МР цей регіон перебував на другій позиції серед імпортерів українських зернових з часткою 22%, лише трохи поступаючись країнам Північної Африки (24%). У поточному сезоні Північна Африка перебуває на третій позиції за цим показником з часткою 15% від загального обсягу постачі зерна з України.

Раніше «Капітал» з посиланням на УкрАгроКонсалт повідомляв, що у вересні 2017 року Україна експортувала 2,64 млн тонн пшениці, а основним ринком її збуту стала Індонезія, на яку припало 15% всієї постачі в цей період (понад 850 тис. тонн). В Єгипет було експортовано понад 700 тис. тонн пшениці, що на 38% перевищує відвантаження в аналогічний період минулого сезону. Крім того, близько 360 тис. тонн пшениці з України було відвантажено в цей період на ринок Індії.

Високий попит на українську пшеницю відзначається і з боку Бангладеш, Південної Кореї, Ізраїлю, а також Євросоюзу і Туреччини.

Всього ж в 2017/2018 маркетинговому році Україна планує експортувати 16,5 млн тонн пшениці — ці обсяги визначили Мінагрополітики та учасники зернового ринку, підписавши відповідний додаток до Меморандуму про взаєморозуміння між Мінагро та експортерами зерна.

Як повідомлялося, в сезоні 2016/2017 років Україна зібрала другий за обсягами врожай зернових у своїй історії.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.