У Києві 11 березня відбулося засідання Українського центру з фатв та досліджень. Учасники зустрічі, спираючись на богословські аргументи та беручи до уваги сучасні наукові знання, визначили дати початку й кінця священного місяця Рамадан, дату свята Ід аль-Фітр, розмір садака аль-фітр, закату та розглянули інші актуальні для вірних питання. Також ухвалено новий уніфікований розклад молитов на цілий рік для всіх регіонів України, в тому числі для окупованих територій.
Зібрання Українського центру з фатв та досліджень під керівництвом голови, шейха Шаді Отмана, постановило датою початку Рамадану вважати вівторок, 13 квітня 2021 року. Датою завершення священного місяця та, відповідно, днем свята Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам) оголошено четвер, 13 травня 2021 року.
Розмір закат аль-фітр 2021 року становитиме 110 гривень з людини, але можна жертвувати більше, за бажанням.
Розмір фідьї (пожертви-покути за пропущені дні посту) 2021 року, відповідно, становить 110 гривень на день, або треба нагодувати якусь людину двічі на день.
Нiсаб закат аль-маль 2021 року починається від суми 4700 доларів США, або 130 000 грн — це дорівнює приблизній вартості 85 грамів золота за курсом Нацбанку України.
Український центр з фатв та досліджень зазначає, що в разі продовження карантинних обмежень («червона зона») в місяць Рамадан дозволено спрямувати кошти замість спiльних iфтарiв на роздачу продуктів малозабезпеченим мусульманам.
Якщо Iд аль-Фiтр (Рамадан-байрам) припаде на час суворих карантинних обмежень («червона зона») на території всієї країни чи в окремих регіонах, то рекомендовано не проводити святкову молитву.
Усім громадам рекомендовано додержувати нового уніфікованого розкладу молитов, ухваленого Українським центром з фатв та досліджень, та, відповідно, проводити Рамадан за єдиним розкладом молитов для всіх регіонів України.
Як повідомляє пресслужба ДУМУ «Умма», такі зібрання традиційно відбуваються напередодні священного місяця для обговорення богословських питань, що турбують українських мусульман перед і в період Рамадану:
«Мусульмани живуть у всіх великих містах України, тому розклад молитов для кожної области аж надто потрібен. Ми вирішили, що наш центр повинен викласти свої рекомендації щодо того, за яким часом треба молитися й дотримуватися посту в кожному обласному центрі».