Понад вісімдесят осіб зголосилися цього року до участі у Всеукраїнському конкурсі читців Корану. Учасники — чоловіки й жінки, діти й підлітки, оточені вболівальниками, рідними й друзями, — зібралися в суботу, 10 листопада, в Ісламському культурному центрі Києва не просто позмагатися за звання найліпшого знавця Книги Аллаха, а й ще раз перевірити себе та свої знання, почути думку найавторитетніших хафізів про відповідність читання всім правилам таджвіду, а головне — заради Всевишнього засвідчити: навіть як раптом зникнуть друковані чи рукописні мусхафи, Слово Боже таки буде збережене й передаватиметься від людини до людини.
Компетентне журі оцінює не тільки те, як добре конкурсант завчив Коран, а й як глибоко він розуміє значення аятів, чи готовий передавати здобуті знання іншим. Уважають і на вікові особливості учасників: до змагань допускають і юні мусульмани, що знають принаймні два джузи (джуз — 1/30 частина Корану. — Ред.).
З понад 80 конкурсантів — понад два десятки дітей та підлітків, 15 жінок. Вони зосереджені та приховують хвилювання. Їх можна зрозуміти: попереду — два напружені конкурсні дні, адже це не якийсь екзамен у школі, а перевірка відповідності своїх знань високому званню хафіза — знавця Корану. Хафіз не просто людина, що вивчила напам’ять Священну Книгу, а носій Божого Слова й закладеного в ньому сенсу до самого Судного дня. Утім, на відміну від екзаменів в школі, число спроб не обмежують: перед людиною ніколи не зачиняються двері, і вдосконалювати свої знання священних текстів можна — і треба — ціле життя.
Всеукраїнські конкурси читців Корану, що їх проводять Духовне управління мусульман України «Умма», Всеукраїнська асоціація «Альраід» за сприяння одновірців із-за кордону — Ліги ісламського світу, Королівства Саудівська Аравія та Всесвітньої асоціації з вивчення Священного Корану та Сунни (HQMIO) — відкриті для всіх, без обмежень за статтю, віком чи етнічним походженням.
І вже ввечері неділі, 11 листопада, буде названо імена переможців у різних номінаціях — від двох джузів до цілого Корану.