В окупованому Криму прискорюється процес заміщення місцевого населення приїжджими з Росії

В окупованому Криму прискорюється процес заміщення місцевого населення приїжджими з Росії
В окупованому Криму прискорюється процес заміщення місцевого населення приїжджими з Росії
09.09.2021
Оцініть статтю: 
(47 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

За сім місяців 2021 року до Криму прибуло понад 20 тис. осіб, водночас півострів покинуло понад 13 тисяч. 

Про це повідомляє інформаційне видання «Під прицілом» з посиланням на Кримстат.

З 20 423 людей, що прибули до Криму від початку 2021 року до кінця липня, майже 12 тис. — приїжджі з Росії. Ще близько 8 тис. осіб прибули з країн СНД. Основна маса мігрантів із пострадянських країн припадає на долю Узбекистану та України.

Проти минулого року на 14 % зросла кількість кримчан, що покинули півострів.

Після анексії Криму у 2014 році туди переїхали сотні тисяч громадян країни-окупанта з різних регіонів. Ще у 2019 році в доповіді генерального секретаря Організації об'єднаних націй (ООН) Антоніу Гутерріша про ситуацію з правами людини в включеному Росією Криму констатувалося: РФ свідомо змінює склад населення півострова, порушуючи при цьому 4-ю Женевську конвенцію.

Українська влада й експерти також не раз заявляли про «детатаризацію» — сотні тисяч людей, переселених з усієї Росії на півострів з метою зміни національного складу населення регіону, та про те, що російська влада вживає заходів, які примушують тих, хто не згоден з окупацією, покинути півострів.

Лише за 2014–2018 роки в Крим були переселені понад 140 тисяч російських громадян, а станом на 1 січня 2021 року офіційна статистика окупантів оцінює кількість росіян, що переїхали до Криму на ПМЖ, у 193 425 осіб. До того ж цей показник не враховує міграцію в місто Севастополь, що є окремою від АР Крим адміністративно-територіальною одиницею, а також не враховує міграцію з інших країн.

Про те, як діє «міграційна зброя» Росії в Криму, ішлося в публікації газети «День», де наведена офіційна статистика окупаційних органів і сказано, що в Криму відбувається саме заміна населення: заміщення тих, що виїжджають тими, хто приїжджає з-поза меж півострова. 

Усі роки окупації у Криму відбувається дуже значний — його можна порівняти з зовнішньою міграцією до Криму — виїзд жителів півострова на постійне проживання за його межі. 

У 2014-му, в перший рік окупації, адекватна статистика міграції не велася. Але порівняння міграційних потоків за період окупації з 2014 до 2020 року наочно ілюструє, як відбувається заміна населення. Замість 135 212 кримчан, що виїхали у 2014–2020 роках на постійне проживання за межі півострова, до Криму з-за його меж на постійне проживання офіційно переїхали за той самий час 201 420 «колоністів», тобто в півтора раза більше.

До цього міграційного балансу слід додати приблизно 70 тис. жителів Криму, які 2014 року покинули його з політичних мотивів та стали «внутрішньо переміщеними особами» в Україні або емігрантами в різних країнах Європи. 

Андрій Клименко, головний редактор «BlackSeaNews», в червні 2017 року написав про демографічні маніпуляції

«Демографічна ситуація в Криму розглядається в Росії винятково в контексті формування… лояльного населення, яке обійдеться для держскарбниці не дуже дорого в сенсі ціни підтримки життя. При цьому воно повинно бути нездатним до громадянського протесту або інших формам політичної активности».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.