5 травня в Укрінформі відбулася презентація комунікаційної кампанії «18 травня ми всі — кримські татари», присвяченої роковинам геноциду кримських татар — Депортації 18 травня 1944 року. В заході взяли участь перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джаппар, завідувач сектору Інституту законодавства ВРУ Борис Бабін, член Меджлісу кримськотатарського народу, головний редактор
Еміне Джаппар підкреслила, що у 2016 році кампанія відбудеться під слоганом «Я пережив геноцид». Вона зазначила, що ці заходи не про політику, а про злочин, який відбувся в історії. Проте не проводити паралелі між тими подіями і сьогоднішнім днем не можна, адже те, що сьогодні «відбувається стосовно кримських татар − також злочин».
− Кампанія складатиметься з кількох частин. Перша з них − бордова: десять фотографій реальних свідків. П’ять жіночих і п’ять чоловічих облич, котрі представляють різні регіони Криму, − розповіла заступник міністра.
За її словами, організатори зможуть показати, як виглядають люди, котрі пережили цей злочин. У великих містах по всій Україні буде більше 300 бордів та
− Мета кампанії − консолідувати українців. Показати їм, хто такі кримські татари, що вони пережили, відновити рефлексію між кримськотатарським та українським народом, − додала Еміне Джаппар.
Нагадаємо, що 18 травня 1944 радянська влада розпочала масове виселення всіх кримських татар з Криму, звинувативши їх в співпраці з нацистами. У підсумку це стало однією з найбільш швидко проведених депортацій у світовій історії. Буквально за кілька місяців радянська влада знищила 46% всього нечисленного кримськотатарського народу.