6 футів у ширину і 36 у довжину — гігантський прапор Криму розгорнули в День кримськотатарського національного прапора 26 червня в українській столиці.
Як повідомляє кореспондент «Крим. Реалії» з посиланням на організаторів акції, це прапор є найбільшим в світі.
Серед сотень активістів, які пронесли кримськотатарський прапор вулицями Києва, був і муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов, який звернувся зі словами привітання до кримських татар:
— Всіх братів і сестер — кримських татар — вітаю з Днем національного прапора! Бажаю, щоб ваш гарний прапор став офіційним прапором Кримськотатарської національної автономії в складі України і майорів поруч з українським на всіх будівлях в Криму!
Також з привітаннями кримським татарам виступили Президент України Петро Порошенко і Прем’
Як раніше повідомляв на своїй
Наймасштабнішим із заходів стала хода Хрещатиком, до якої приєдналися й учасники автопробігу. В акції, що проходила під гаслом «Два прапора — одна країна», взяли участь сотні людей. Серед них були глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, колишній кримський в’язень Геннадій Афанасьєв, а також міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш. Малюнки дітей будуть відправлені в зону АТО в подарунок бійцям української армії.
У Криму та інших регіонах України також пройшли урочистості з нагоди Дня кримськотатарського прапора, повідомляє видання «Грані» з посиланням на інші ЗМІ і соціальні мережі.
— У Криму проводяться різні флешмоби, літературні конкурси, конкурси малюнків, ігри, — розповів телеканалу «112 Україна» голова центрвиборчкому Курултаю кримськотатарського народу Заір Смедляєв. — Повсюдно в Криму будинки, автомобілі прикрашають національними прапорами.
Політик додав, що кримськотатарські активісти погодили також автопробіг на честь свята, проте влада анексованого Росією півострова незаконно відкликала узгодження.
За межами Києва святкові акції пройшли в Харкові, Запоріжжі, Херсоні та прикордонному з Кримом Генічеському районі Херсонщини, місті Южне Одеської області. У Херсоні, як і в Києві, було проведено автопробіг.
Напередодні свята, 23 червня, активіст Ерфан Кудусов з товаришами підняв кримськотатарський прапор на Говерлі — найвищій горі України. Також активісти встановили на вершині гранітну плиту з написом «Крим — це Україна. День кримськотатарського прапора».
Також до свята вихідці з Криму, що живуть у Києві, записали для «Крим Реалії» відео, на якому прочитали знаменитий вірш кримськотатарської поетеси та журналістки Лілі Буджурової «Коли ми повернемося» про долю її народу.
Тим часом московська громадянська активістка Ірина Яценко повідомила на своїй Facebook-сторінці, що разом з товаришами брала участь в серії одиночних пікетів біля Соловецького каменя на Луб’янці. Близько 10 активістів, зокрема Віра Лаврешина, стояли з прапорами кримських татар та України, а також з плакатами, серед яких були такі: «Руки прочь от Меджлиса», «Свободу Чийгозу, Асанову, Дегерменджи», «Millet. Vetan. Qırım» (кр.-тат. «Нація. Батьківщина. Крим»), «Крим — це Україна», «1944 — deportation. 2014 — occupation». Крім одиночних пікетів, активісти провели і короткочасний груповий, розгорнувши кримськотатарський прапор. Ні поодинокі, ні неузгоджений груповий пікет уваги силовиків не привернули.