Всупереч міжнародному законодавству і рішенням Генасамблеї ООН 5 тисяч жителів Криму призвали до армії Росії

Всупереч міжнародному законодавству і рішенням Генасамблеї ООН 5 тисяч жителів Криму призвали до  армії Росії
09.01.2018
Оцініть статтю: 
(179 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Станом на кінець 2017 року, на строкову службу до  російської  армії призвали близько 5 тисяч жителів анексованого Криму, спостерігається тенденція до збільшення кількості призовників.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реаліі заявила член Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова. За її словами, на півострові стали порушувати кримінальні справи про ухилення від служби в російській армії.

«Ми зараз якраз розробляємо рекомендації, як діяти в подібних ситуаціях. Головна лазівка - не ставати на військовий облік, тоді відкриють лише адміністративну справу. Щоправда, зробити це складно, тому що на облік масово ставлять і школярів, і студентів. Так, в колишньому ТНУ, нинішньому «Кримському федеральному університеті», навіть не видають дипломи без військового обліку », - зазначила Сєдова.

Більш того, підкреслила правозахисниця, в соцмережах співробітники кримських військкоматів знаходять тих молодих людей, хто виїхав на материкову Україну  і погрожують їм розшуком.

«У самому Криму призов до армії виставляють як свято, і багато  хто обманюються, а потім страждають через нестерпні умови», - заявила Сєдова.

Раніше "Кримська правозахисна група" звернулася до кримчан з проханням повідомляти про факти призову на строкову службу до  російської  армії з території анексованого   півострова.

«Проведення призову жителів окупованих територій до лав  армії держави-окупанта,  а також безперервна на території Криму пропаганда служби в Збройних Силах Російської Федерації порушують статтю 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції), а переміщення призваних  громадян України з окупованої території на територію Російської Федерації порушує статтю 49 цієї Конвенції», - нагадали правозахисники.

Кримська правозахисна група готова на анонімній основі прийняти матеріали, що підтверджують військовий призов в Криму (повістки, фото- і відеоматеріали).

Після окупації Криму російська влада четвертий рік поспіль продовжує набір кримчан до лав своєї армії. Масованою пропагандою служби в Збройних силах Росії супроводжуються багато масових  заходів  на півострові. Кримчан на вулицях зазивають на службу в російську армію всупереч міжнародному законодавству і рішенням Генасамблеї ООН, які це забороняють.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.