Учениця 6-«А» класу столичної мусульманської гімназії «Наше майбутнє» (діє при Ісламському культурному центрі м. Києва) Мар’ям Сархан виборола дві золоті медалі у всеукраїнського турніру Кубку України з кікбоксингу WAKO серед дітей, юніорів і юнаків, що проходив у Рівному 15–16 листопада 2019 року.
За регламентом змагань, двобої на татамі точилися в особистих заліках. При цьому у змаганнях взяли участь понад 1100 кікбоксерів з усієї України.
Перемогам Мар’ям на татамі найбільше радіє її батько, відомий пропагандист здорового способу життя, фізкультури і спорту, — завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу столичного ІКЦ Тарік Сархан.
Він першим повідомив цю новину у соцмережі Фейсбук і виловив слова вдячності на адресу гімназії «Наше майбутнє» і спортивного наставника своєї донечки — тренера-викладача першої категорії Юрія Сандуляка:
«Моя маленька дівчинка виросла <…> У цьому житті є лише одна людина, якій ти бажаєш бути кращою, ніж ти сам, — твоя дитина. Всім величезне спасибі за молитви і підтримку! Вдячний гімназії „Наше майбутнє“ за заняття з тхеквондо! Окреме спасибі — тренерові Юрієві Сандуляку, який ставиться до учнів, як до власних дітей, сумує через кожну поразку і радіє кожній перемозі…
Вітаю вас, дорогий, з перемогами і золотими медалями! Так тримати!»
Мар’ям займається єдиноборствами з дитинства.
У списку її досягнень — участь, перемоги і призові місця на змаганнях різного рівня з тхеквондо і кікбоксингу.
Півтора місяці тому, 6 жовтня, Мар’ям Сархан виборола друге у спарингу і третє місця у техніці туль серед 750 спортсменів з України і Білорусі на відкритій першості з тхеквондо найсильнішого клубу країни ДЮСШ 24.
Про це йдеться у дописі її тренера Юрія Сандуляка у соцмережі Фейсбук.
У тих змаганнях брала участь однокласниця Мар’ям Альджарадат Ясмін, яку вже три роки тренує Юрій Сандупяк.
Тоді вона виборола третє місце у спарингу.
Як розповіла Альджарадат Ясмін, і вона, і всі гімназисти пишаються Мар’ям і радіють її досягненням на останніх змаганнях.
Запитанню журналіста нашого видання — «чи не заздрять» — Альджарадат щиро здивувалася і пояснила, що успіхи однокласників лише підживлюють здоровий дух змагальності, мотивують до дії і досягнення успіхів.
До того ж, за словами дівчинки, Мар’ям ніколи не вихваляється своїми досягненнями, не ставиться до однолітків зарозуміло чи зверхньо, а є хорошою подругою.
«Мар’ям — джерело гумору і веселих витівок, — каже Альджарадат. — До того ж вона — староста класу, сумлінна учениця, дуже ерудована і цікава у спілкуванні дівчинка!»
Втім, крім Мар`ям і Альджарадат ще багато учнів з «Нашого майбутнього» є учнями Юрія Сандуляка, який виховує спортсменів гімназії з перших днів її функціонування.
Його заняття з тхеквондо і кікбоксингу залюбки відвідують і хлопчики, і дівчатка — хіба що тренування для них проводяться окремо.
Довідково:
Кікбоксинг — це сучасний контактний бойовий вид спорту, створений на основі багатьох традиційних бойових видів спорту і єдиноборств.
Кікбоксинг — це унікальна західна відповідь на багато східних єдиноборств.
Це спорт, покликаний покращити загальне здоров’я, силу і витривалість.
Кікбоксинг WAKO має 7 змагальних дисциплін, три рингові і чотири дисципліни татамі. Кільцеві дисципліни: повний контакт, низький удар, правила К-1.
Кожен поєдинок складається з трьох двохвилинних раундів з хвилинною перервою між кожним раундом.
Намір кікбоксера — перемогти свого опонента дозволеними прийомами, які повинні бути передані з усією силою.
WAKO — World Association of Kickboxing Organizations, Всесвітня асоціація організацій кікбоксингу.
Тхеквондо — система технік самооборони без зброї, які передбачають кваліфіковане виконання голіруч і босоніж ударів, блоків і стрибків з метою досягнення поразки одного або декількох суперників.
Туль у тхеквондо — комплекс рухів, які виконуються у суворій послідовності. Кожен туль має спеціальне завдання. Фактично у тулі виражена у концентрованій формі вся техніка тхеквондо. Це бій з уявним суперником, що демонструє варіанти дій спортсмена у різних ситуаціях.
Спаринг у тхеквондо зазвичай називають «кьоругі» (олімпійський спаринг, який представляє собою вільний поєдинок, що проводиться згідно з правилами, розробленими Всесвітньою Федерацією тхеквондо — WTF) або «матсогі» (вільний двобій за правилами Міжнародної федерації тхеквондо — ITF, що схожі з правилами WTF, але є деякі відмінності — зокрема дозволені удари руками і ногами в голову).