18 жовтня на заключному засіданні
— З метою розробки рекомендацій щодо вирішення гострих проблем на території тимчасово окупованого півострова у сфері компетенції ЮНЕСКО очікується направлення в Крим моніторингової місії, — відзначили в секретаріаті.
Як передає Укрінформ, згідно з цим рішенням, генеральний директор ЮНЕСКО повинен представити чергову доповідь щодо згаданого питання на наступній сесії виконради у квітні 2017 року.
Перед ухваленням такого рішення, ще 11 жовтня, було заслухано доповідь гендиректора організації, яка містить інформацію про події в АРК і Севастополі, надану українською стороною, а також міжнародними
Жодна країна не підтримала пропозицію російської делегації винести проект рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)» на голосування. Таким чином, вперше за період розгляду виконрадою моніторингу ситуації у тимчасово окупованому Криму рішення було ухвалено консенсусом.
Виступаючи після ухвалення рішення, член української делегації, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров навів факти кричущих порушень прав людини з боку окупаційної російської влади у сфері компетенції ЮНЕСКО, насамперед кримських татар та українців. Він особливо підкреслив, що заборона Росією діяльності Меджлісу кримськотатарського народу є прикладом такої політики окупантів.
— Україна очікує, що така моніторингова діяльність матиме постійний і всеосяжний характер. Ми готові продовжувати і посилювати наш діалог з секретаріатом, членами виконавчої ради та
У жовтні 2015 року Комісія з питань програми і зовнішніх зносин виконавчої ради ЮНЕСКО схвалила прийняття ініційованого Україною рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)». В основу рішення покладено пункти Резолюції Генеральної асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.