За час окупації в Криму зникли безвісти 22 людини

Уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв

На прес-конференції «Кримські татари в Криму: народ-заручник», що відбулася 6 квітня в Укрінформі з ініціативи Міністерства інформаційної політики України, Уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що за час окупації півострова репресії проти тих, хто залишився вірним своїй державі, тільки посилювалися.

− На сьогодні 13 наших співвітчизників перебувають у в’язницях. За два роки відбулося понад 200 обшуків, 95% з яких − у будинках, школах, мечетях кримських татар. Приводом для них, як правило, є пошуки зброї або забороненої літератури. Термін «заборонена література» давно забутий в Україні, але Росія зробила величезний список книг, які, виявляється, громадянам читати не можна, а їх зберігання є кримінальним злочином. Люди, які приходять з обшуками, самі не знають, яка література є забороненою і, як правило, забирають все, що написано не російською мовою, − розповів Мустафа Джемілєв.

За словами політика, ці обшуки проводяться навіть з порушенням процесуального законодавства самої Російської Федерації. Як правило, у правоохоронців немає жодних документів: постанови суду або прокуратури. Мало того, навіть якщо двері відкриті, то їх все одно намагаються зламати, на обшук приїжджають 20−30 озброєних людей в балахонах з метою нагнати страх на людей.

− Найжахливішим є те, що зникають люди. Іноді ми знаходимо їх тіла. На сьогодні кількість наших зниклих людей − 22 людини, але насправді їх може бути значно більше, − зазначив народний депутат.

За його словами, кримська влада не тільки не вживає жодних заходів щодо розшуку тих, хто викрав і вбив цих людей, але навіть намагається використовувати факт зникнення людей для тиску на інших. Наприклад, під час допитів найбільш стійким нагадують про зниклих.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.