Законопроект: лікар з міркувань совісті може відмовитися переривати вагітність пацієнтці

Законопроект: лікар з міркувань совісті може відмовитися переривати вагітність пацієнтці
Фото ілюстративне, інтернет. Проект пропонує доповнити статтю 281 Цивільного кодексу України «Право на життя» такою нормою: «Медичний працівник має право на відмову від призначення або участі в проведенні операції штучного переривання вагітності через світоглядні або релігійні переконання на умовах, визначених законодавством»
20.07.2017
Оцініть статтю: 
(478 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

До Верховної Ради України внесено законопроект про право лікаря на відмову від призначення або участі в проведенні аборту з міркувань совісті.

Зазначені зміни ініціювали 15 народних депутатів з різних парламентських фракцій — Павло Унгурян, Микола Лаврик, Юрій Мірошниченко та інші, повідомляє сайт Інститут релігійної свободи. 

Автори документа № 6747 відзначають, що в будь-якому демократичному суспільстві завжди повинен бути дотриманий баланс інтересів: з одного боку, має захищатися право людини (жінки) на здоров’я, на доступ та отримання медичної допомоги, а з іншого, повинні бути передбачені гарантії права лікарів і права людини на свободу думки, совісті і віросповідання.

Проект пропонує доповнити статтю 281 Цивільного кодексу України «Право на життя» такою нормою: «Медичний працівник має право на відмову від призначення або участі в проведенні операції штучного переривання вагітності через світоглядні або релігійні переконання на умовах, визначених законодавством».

Також статтею 50 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» передбачається, що «… медичний працівник… зобов’язаний повідомити про свою відмову жінці в найбільш можливий короткий термін, надати всю необхідну інформацію про операцію, а також про медичного працівника чи установу охорони здоров’я, де вона може отримати відповідні медичні послуги».

Відповідно до законопроекту, за відмову призначити або взяти участь у проведенні операції штучного переривання вагітності забороняється будь-яка дискримінація, а медичний працівник не може бути притягнутий до відповідальності. Однак у разі виникнення невідкладних станів ці вимоги не застосовуються.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.