13 липня 2020 року відбулася унікальна подія — відділ цивільно-військового співробітництва (СІМІС — Civil-military cooperation) штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України спільно з Управлінням соціального служіння Православної Церкви України і Духовним управлінням мусульман України «УММА» організували заняття з надання першої медичної допомоги для жінок-активісток, представниць мусульманської громади Києва, зокрема для членкинь громадської організації «Мар’ям».
До тренінгу долучились і чоловіки.
Захід відбувся в приміщенні Ісламського культурного центру (ІКЦ) м. Києва, що на вул. Дегтярівській, 25-а.
Заняття проводили санінструктори 169-го навчального центру «Десна».
Як зазначає Начальник відділу цивільно-військового співробітництва Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Руслан Мирошниченко, пробне вступне заняття з надання першої медичної допомоги пройшло з демонстрацію можливостей основних технічних засобів і способів надання першої допомоги в побутових умовах, що особливо зацікавило жінок і їх чоловіків, які були присутні під час тренінгу, охоче й активно беручи в ньому участь.
На думку учасників, подібні тренінги можуть стати першими кроками на шляху створення спільних соціальних проектів, під час яких будується довіра між українською армією і релігійними громадами міста Києва.
Зокрема, керівник відділу з ознайомлення з історією та культурою ісламу Тарік Сархан, дякуючи всім учасникам тренінгу, й особливо санінструкторам 169-го навчального центру «Десна», Навчального центру тактичної меддопомоги та цивільно-військового співробітництва СІМІС Сухопутних Військ, додав:
«Це перший урок, який Командування Сухопутних Військ Збройних Сил України організувало і провело для жінок-мусульманок у Києві. Ми сподіваємося, що це лише перший крок на початку спільних соціальних проєктів. Важко переоцінити нелегку працю санінструкторів з врятування наших захисників, які боронять Україну від російського агресора. Крім бойової роботи, наші військові медики надають допомогу цивільному населенню; врятували чимало життів як військових так і цивільних. Сьогодні мусульманська громада мала нагоду впевнитися у високому професіоналізмі українських військових медиків, які показали, як рятувати життя в побутових умовах».
Шейх Тарік нагадав слова одного з аятів Корану: «…Хто вбереже душу, той неначе збереже життя всім людям» (5:32) і подарував кожному гостеві ІКЦ добірку релігієзнавчих і релігійних брошур і книг, серед яких були й примірники перекладу смислів Корану українською з мови оригіналу.
Організація і проведення цього заходу стали можливими завдяки сприянню й активній допомозі керівника «Eleos-Україна», заступника голови Управління соціального служіння Православної Церкви України о. Сергія (Дмітрієва), з ініціативи якого в Україні проводиться чимало міжрелігійних, міжконфесійних заходів і реалізується чимало спільних програм, зокрема й із залученням Духовного управління мусульман України «Умма» і громадських організацій мусульман, що входять до Всеукраїнської асоціації «Альраід». Цього дня він також був присутнім у столичному ІКЦ.
Полковник Руслан Мирошниченко висловив вдячність о. Сергію (Дмітрієву) за сприяння в організації заходу і, за словами пана полковника, «за можливість принести користь».
Начальник відділу цивільно-військового співробітництва Командування Сухопутних військ Збройних Сил України також подякував Ісламському культурному центру столиці в особі керівника відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу Таріка Сархана за теплий прийом і висловив сподіваня на подальші зустрічі.
Зі словами подяки пан полковник вручив шейхові Таріку знаковий подарунок — шеврони підрозділів цивільно-військового співробітництва Сухопутних військ Збройних Сил України.