У жовтні поточного року з України на постійне місце проживання до Туреччини прибудуть ще 108 сімей турків-ахиска. Їх розміщення на історичній батьківщині розпочато за розпорядженням президента Реджепа Тайіпа Ердогана і за координації прем’єр-міністра Біналі Йилдирима.
Як повідомляє Агентство Анадолу, нова група турків-ахиска буде розміщена у будинках, побудованих Управлінням масового житлового будівництва при уряді Туреччини (TOKİ) в кварталі Фатіх району Узюмлю.
— За рахунок коштів, виділених Мінфіном Туреччини, для турків-ахиска придбані предмети побуту, зокрема холодильники, телевізори і меблі. Вони будуть доставлені у наш район у жовтні. З нетерпінням чекаємо співвітчизників! — сказав глава адміністрації Узюмлю Фатіх Аджар.
Нагадуємо, як раніше неодноразово писав «Іслам в Україні», Туреччина оголосила не тільки про свою готовність прийняти турків-месхетинців (ахиска), але і забезпечити репатріантів всім необхідним — від предметів побуту до житла. Кабінет Міністрів Турецької Республіки за поданням МЗС ухвалив таке рішення, посилаючись на закон 1992 року, відповідно до якого турки-месхетинці разом з правом на міграцію отримають житло.
У минулому, 2015 році на постійне місце проживання до Туреччини були доставлені близько 700 сімей, при цьому пріоритетне право на міграцію надавалося тим, що проживають в охоплених збройним конфліктом регіонах України.
Також нагадаємо, що такому рішенню турецької сторони передувало звернення в 2014 році представників громади турків-месхетинців (302 сім’ї) міста Слов’янська, на той момент захопленого проросійськими терористами, направлене у Посольство Республіки Туреччина в Києві. Представники турецького посольства попросили надати їм список людей, які бажають виїхати з міста, і пообіцяли допомогти.
Туреччина ухвалила рішення про прийом 3000 мусульман Донбасу.
Довідка:
Турки-месхетинці — тюркомовний народ, що походить з грузинської області Месхетії. У 1944 році за звинуваченням у державній зраді були виселені сталінським режимом у Середню Азію. За віросповіданням — мусульмани-суніти. На сьогодні проживають в різних країнах пострадянського простору. Великі громади месхетинців також є в США і Туреччині. На території України, за різними оцінками, проживає від 7 до 15 тис. представників цього народу. Основний ареал розселення — південні і східні області (Херсонська, Луганська, Донецька).