До турецького війська повертають офіцерів у справах релігії - капеланів

08.12.2020
Оцініть статтю: 
(151 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

До турецького війська повертають  офіцерів у справах релігії - капеланів: через 60 років до турецького війська повертається підрозділ "Релігійний офіцер"( “Din Subaylığı”), який був фактично ліквідований після державного перевороту 27 травня (27.05.1960р., перший в історії немонархічної Туреччини військовий переворот, званий в турецькій історіографії переворотом 27 травня - 27 Mayıs Darbesi- - ред.) Відроджений підрозділ релігійних службовців втілює  національні та духовні цінності.

Цю новину повідомляє турецьке видання  Yeni akit в матеріалі “60 yıl sonra ‘Din Subaylığı’ müjdesi”, стверджуючи, що офіційно скасований в 1967 році підрозділ відновлюється в TAF -  Збройних силах Туреччини (Turkish Armed Force's).

«Збройні сили Туреччини остаточно об'єдналися з народом і повернулися до своїх витоків, повернувши одну з найбільш значущих з духовної точки зору посад - офіцера у справах релігії», - пише Yeni Akit. 

Оголошення про набір з'явилося на сайті ЗС Туреччини на цьому тижні. Опис функціональних обов’язків  посади Din Subaylığı звучить наступним чином: 

«...Використовує духовне виховання для підтримки морального духу, соціального благополуччя і позитивного настрою солдат на високому рівні. Керує процесами, що стосуються релігійної освіти, молитви і церемоній. Забезпечує місце для молитви у співпраці з відповідними органами. Керівництво та координація релігійних питань». 

Yeni Akit в своєму матеріалі стверджує, що багато в чому цій події сприяли її багаторазові публікації про важливість духовних наставників в армії.

«В Османській імперії, яка впродовж століть правила на 3 континентах і 7 кліматичних поясах, релігійні діячі носили звання «шейх армії», «муфтій полку»,  «імам-солдат»  і увійшли в історію невидимими героями, яким ми зобов'язані всіма перемогами» , - зазначає журналіст Фарук Арслан.

У новітній історії Туреччини роль військових духовних наставників теж вельми значуща: в битвах при Чанаккале, Сакара і т. д . вони билися пліч-о-пліч зі звичайними солдатами, піднімаючи їх бойовий дух. У 1923 році після утворення Республіки армія була реформована, імами більше не несли службу. Однак на численні прохання духовних наставників повернули в ЗС в 1948 році. Майже через 20 років посада знову була усунена. 

Офіцери в релігійних справах або службовці з аналогічними функціями присутні в арміях багатьох країн світу: з 1755 року в США, з 1905 року - у Франції, з 1933 - в Німеччині. В Україні імами капелани з’явились завдяки Духовному управлінню мусульман України “Умма” -  в 2014 році створено Управління військового капеланства мусульман України.  

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.