Виконавчий директор міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch Кеннет Рот представив 14 січня 2020 року «Всесвітню доповідь—2020».
Під час презентації 652-сторінкового документа пан Рот заявив про масований наступ китайської влади на глобальну систему захисту прав людини.
Виконавчий директор Human Rights Watch з-поміж інших прикладів порушень прав людини виокремив і нехтування китайською владою права на свободу совісті, свободу віросповідань, нагадавши про тиск на послідовників ісламу, і поскаржився, що країни ОІС не квапляться висловлювати осуд щодо тиску Пекіна на китайських мусульман.
«У Китаї, як і в інших країнах, безліч людей хочуть жити вільно і з гідністю, — зазначає Кеннет Рот. — Але на шляху до реалізації цих сподівань стоїть режим Сі Цзіньпіна, який запустив маховик найжорстокіших і тотальних репресій, яких Китай не бачив вже кілька десятиліть... У Сіньцзяні влада розробила жахливу систему тотального стеження для контролю за мільйонами уйгурів й інших мусульман тюркського походження, а близько мільйона осіб утримують у таборах «політичного перевиховання».
На думку Кеннета Рота, захистити світ від лобової атаки Китаю на права людини можна лише за наявності «безпрецедентної відповіді з боку тих сил, яким небайдужі люди і їх права».
«Об'єднавшись, держави зможуть протистояти китайській стратегії «розділяй і володарюй», — зазначає Кеннет Рот. — Наприклад, якщо б Організація ісламського співробітництва висловила свою позицію і засудила гоніння на мусульман у Сіньцзяні так, як вона це зробила щодо переслідувань мусульман-рохинья у М'янмі, Пекіну довелося б звернути увагу на такий демарш».
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Китай вирішив видати священні Коран і Біблію, адаптуючи їх тексти до «соціалістичних цінностей».
Про це йшла мова у матеріалі ALIF-TV «Китай перепише Коран і Біблію на догоду комунізму», розміщеному на відеохостингу YouTube.
Як повідомляють автори матеріалу, «Daily Mail» (друга за обсягом тиражу щоденна газета у Великобританії) пише з посиланням на високопоставленого чиновника КНР, що за задумом влади Піднебесної «у релігійних писаннях не повинно залишитися нічого, що суперечило б переконанням комуністичної партії».