Люди будь-якої раси, етнічної приналежності, релігії повинні відчувати себе в безпеці, — глава ООН

Фото: Управління ООН з прав людини Кампанія боротьби з расизмом
Фото: Управління ООН з прав людини Кампанія боротьби з расизмом
03.12.2020
Оцініть статтю: 
(136 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш оголосив про запуск кампанії, спрямованої на викорінення расизму на робочих місцях.

Він заявив, що в ООН немає місця расизму, але в боротьбі з його проявами все ж не варто втрачати пильності. 

«Подбаймо разом про те, щоб люди будь-якої раси, етнічної приналежності, кольору шкіри, статі, релігії, віросповідання і сексуальної орієнтації відчували себе в безпеці і мали рівні можливості робити свій внесок у розвиток Організації Об'єднаних Націй», — закликав пан Гутерріш.

Як повідомив 17 листопада 2020 року інформпортал «Новини ООН», Антоніу Гутерріш вважає, що расизм загалом ще не викорінений і залишається сумною реальністю нашого часу. Багато людей, за його словами, тільки через колір шкіри не можуть здобути освіту й отримати медичну допомогу або знайти хорошу роботу. 

«Коріння сучасного расизму, здебільшого, сягають у століття колоніалізму і рабства. Я, як португалець, дуже добре знаю цю історію», — заявив Генеральний секретар ООН.

Як підкреслив Антоніу Гутерріш, попри періодичні спроби покаятися і відшкодувати завдані збитки жертвам расизму, інститути влади, соціальні структури і суспільство все ж пронизані расовою нерівністю. 

«Я постійно виступаю проти глобального сплеску популізму, націоналізму і ксенофобії, до якого вдаються неонацисти, прихильники переваги білої раси над іншими і расисти всіх видів і мастей», — заявив Генсек. 

Пан Гутерріш вважає, що расизм кидає виклик усім урядам, суспільствам й організаціям, зокрема ООН.

«Дозвольте мені внести ясність: расизму немає місця в Організації Об'єднаних Націй. Наша Організація була заснована на принципах гідності і цінності людської особистості, незалежно від раси, кольору шкіри, етнічного чи національного походження», — нагадав глава ООН. 

«Кампанія «Поінформованість і дія», яку ми ініціюємо сьогодні, покликана підвищити обізнаність і сприяти тому, щоб кожен, хто робить свій внесок у роботу ООН, відчував, що його поважають і цінують як особистість і як члена сім'ї Організації Об'єднаних Націй», — заявив Генеральний секретар ООН. 

Основна мета нової кампанії, за словами пана Гутерріша, — створення безпечного простору для всіх співробітників ООН для обміну досвідом і поглядами у сприятливій атмосфері з пануючою взаємоповагою. 

Кампанія спрямована на підвищення обізнаності про різні прояви расизму на робочому місці і необхідності протистояти цьому явищу. 

Захід у штаб-квартирі ООН доповнено серією діалогів у представництвах, місіях і операціях ООН у всьому світі. 

Під час цих зустрічей будуть розглянуті різні прояви расизму і шляхи зміцнення культури взаємоповаги. 

Результати діалогів будуть враховані при розробці Стратегічного плану дій з боротьби з расизмом і расовою дискримінацією в ООН. 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.