Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш оголосив про запуск кампанії, спрямованої на викорінення расизму на робочих місцях.
Він заявив, що в ООН немає місця расизму, але в боротьбі з його проявами все ж не варто втрачати пильності.
«Подбаймо разом про те, щоб люди будь-якої раси, етнічної приналежності, кольору шкіри, статі, релігії, віросповідання і сексуальної орієнтації відчували себе в безпеці і мали рівні можливості робити свій внесок у розвиток Організації Об'єднаних Націй», — закликав пан Гутерріш.
Як повідомив 17 листопада 2020 року інформпортал «Новини ООН», Антоніу Гутерріш вважає, що расизм загалом ще не викорінений і залишається сумною реальністю нашого часу. Багато людей, за його словами, тільки через колір шкіри не можуть здобути освіту й отримати медичну допомогу або знайти хорошу роботу.
«Коріння сучасного расизму, здебільшого, сягають у століття колоніалізму і рабства. Я, як португалець, дуже добре знаю цю історію», — заявив Генеральний секретар ООН.
Як підкреслив Антоніу Гутерріш, попри періодичні спроби покаятися і відшкодувати завдані збитки жертвам расизму, інститути влади, соціальні структури і суспільство все ж пронизані расовою нерівністю.
«Я постійно виступаю проти глобального сплеску популізму, націоналізму і ксенофобії, до якого вдаються неонацисти, прихильники переваги білої раси над іншими і расисти всіх видів і мастей», — заявив Генсек.
Пан Гутерріш вважає, що расизм кидає виклик усім урядам, суспільствам й організаціям, зокрема ООН.
«Дозвольте мені внести ясність: расизму немає місця в Організації Об'єднаних Націй. Наша Організація була заснована на принципах гідності і цінності людської особистості, незалежно від раси, кольору шкіри, етнічного чи національного походження», — нагадав глава ООН.
«Кампанія «Поінформованість і дія», яку ми ініціюємо сьогодні, покликана підвищити обізнаність і сприяти тому, щоб кожен, хто робить свій внесок у роботу ООН, відчував, що його поважають і цінують як особистість і як члена сім'ї Організації Об'єднаних Націй», — заявив Генеральний секретар ООН.
Основна мета нової кампанії, за словами пана Гутерріша, — створення безпечного простору для всіх співробітників ООН для обміну досвідом і поглядами у сприятливій атмосфері з пануючою взаємоповагою.
Кампанія спрямована на підвищення обізнаності про різні прояви расизму на робочому місці і необхідності протистояти цьому явищу.
Захід у штаб-квартирі ООН доповнено серією діалогів у представництвах, місіях і операціях ООН у всьому світі.
Під час цих зустрічей будуть розглянуті різні прояви расизму і шляхи зміцнення культури взаємоповаги.
Результати діалогів будуть враховані при розробці Стратегічного плану дій з боротьби з расизмом і расовою дискримінацією в ООН.