На відеохостингу YouTube кримськотатарські активісти розмістили звернення до міжнародних правозахисних організацій і всіх небайдужих людей з проханням докласти всіх можливих зусиль для допомоги у розслідуванні утисків кримських татар в окупованому Криму. У відеоролику наводяться факти того, як правоохоронні органи РФ не тільки не розслідують факти викрадень, зникнень, вбивств кримських татар, а й перешкоджають спробам правозахисників, громадських активістів, родичів, друзів і близьких проводити пошуки як самих зниклих безвісти, так і
Яскравою ілюстрацією того, що російська влада не зацікавлена в тому, щоб правда про зниклих кримських татар була оприлюднена, є те, що оголошення з проханням допомогти у розшуку викраденого кримськотатарського правозахисника та активіста Ервіна Ібрагімова, розміщені у Москві, відразу ж були зірвані під контролем ФСБ.
— Це Москва, столиця Російської Федерації. А це — плакати із зображенням молодого чоловіка на ім’я Ервін, якого потрібно знайти, — коментує відповідний відеоряд голос за кадром. — Вони провисіли у місті лише кілька годин, перш ніж їх зірвали міські служби під контролем ФСБ, і ось чому: ця реклама вела на сайт LookForErvin.ru, на якому спочатку розміщувався звичайний текст «Знайди Ервіна!», схожий на невинний квест. Але коли плакати були розвішані, на сайті з’явилася далеко не безневинна інформація про те, як 24 травня на вулиці Миру, 9 в кримському Бахчисараї був викрадений кримськотатарський правозахисник та активіст Ервін Ібрагімов. Сайт розповідає про те, як затягується розслідування, як сімферопольське відділення ФСБ відмовляється приймати у рідних Ервіна заяву про викрадення і відеоматеріал, на якому видно, як його викрадають невідомі у формі співробітників ДПС, — йдеться у відеоматеріалі.
На фоні фотографій викрадених, зниклих безвісти кримських татар звучить дикторський голос:
— Ми шукаємо й інших жителів Криму, багато з яких останнім часом почали зникати. Зникати — і не повертатися.
Перед очима глядача пропливають фотографії зниклих:
Мухтар Арісламов, 54 роки — викрадений 27 серпня 2015 року невідомими у поліцейській формі, не знайдений…
Сейран Занедінов, 33 роки — зник 30 травня 2014 року…
Іскандер Апселянов, 23 роки — зник 3 жовтня…
Федір Костенко — зник 3 жовтня 2014 року…
Джевдет Іслямов, 23 роки, зник 27 вересня 2014…
Арлен Терехов, 38 років, зник 14 грудня 2015 року, подальша доля невідома…
Іслям Джеппаров, 19 років, інформації немає…
Руслан Ганієв, зник 15 грудня 2015 року, не знайдений…
Едем Асанов, 25 років, зник 29 вересня 2014 року, тіло знайдено 6 жовтня зі слідами тортур…
Мемет Селімов, 27 років, зник 27 серпня 2015 року, тіло знайдено пізніше з ножовими пораненнями…
Мухіддін Качок, 60 років, 26 липня 2015 року тіло знайдено з травмами голови, один з підозрюваних був затриманий, але відпущений російськими правоохоронцями на свободу…
Муміне Алієва, 36 років, зґвалтована та убита…
Решат Аметов, 39 років, 3 березня 2014 року вийшов на одиночний пікет на центральну площу в Сімферополі — на випадково зафіксованих відеоматеріалах місцевих жителів видно, як його хапають і саджають в автомобіль невідомі люди. Тіло Решата Аметова знайдено пізніше зі слідами тортур, за цей час змінилося 5 слідчих у справі, яка не зрушила з мертвої точки…
Осман Ібрагімов, 29 років, зник 29 серпня 2015 року, тіло знайдено пізніше з ножовими пораненнями…
Руслан Ханаєв, 36 років, 22 серпня вийшов з дому і не повернувся…
— Наша акція — це крик про допомогу, — кажуть творці відео. — Ми вимагаємо ретельного прозорого розслідування зникнень і вбивств людей у Криму! Ми просимо міжнародні правозахисні організації, ООН, ОБСЄ, ПАРЄ, Amnesty International та інші, звернути увагу на викрадення кримських татар і допомогти повернутися додому тим, хто ще може повернутися.
Ми хочемо повернути людей живими!