У Варшаві цими днями проходить чергове щорічне засідання ОБСЄ з імплементації людського виміру. 26 вересня увага учасників зустрічі була зосереджена на питаннях толерантності і недискримінації зі спеціальною увагою до прав національних меншин, подолання всіх форм расизму, ксенофобії та дискримінації стосовно релігійних груп.
27 вересня присутні сконцентрувалися на свободі думки, совісті, релігії та вірувань. А 28 вересня спеціальна сесія була присвячена толерантності і недискримінації щодо рома та сінті, зокрема виконанню Плану дій ОБСЄ щодо вдосконалення ситуації навколо рома та сінті.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Міністерство культури України в рамках цих зборів представляв директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш, який від імені Держави доповів про заходи щодо забезпечення свободи совісті, а сьогодні, 28 вересня, виступив під час сесії, присвяченій правам ромської національної меншини.
Про права національних спільнот України зі спеціальним акцентом на порушенні прав кримських татар, зокрема і прав їх релігійних громад, на сесії доповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров:
— Розпалювання нетерпимості, ворожнечі і ненависті в XXI ст. передує, а потім і супроводжує військові конфлікти, роблячи їх безмірно руйнівними і катастрофічними.
Він зазначив, що приклад такої поведінки демонструє Росія, що незаконно анексувала Крим і розпочала воєнні дії на Донбасі. Глава Меджлісу також підкреслив, що ситуація з правами людини в Криму — катастрофічна.
Крім участі в офіційних засіданнях сесії ОБСЄ, Андрій Юраш також взяв участь і виступив з альтернативною думкою і позицією під час так званого side event (додаткового заходу), який влаштували представники окремих громадських організацій вранці 26 вересня з метою дискредитувати політику Української держави у сфері релігії, зокрема намагаючись переконати світову громадськість в упередженому ставленні до Української Православної Церкви, що канонічно підпорядковується Московському Патріархату.