ООН: військові у М'янмі вдаються до сексуального насильства з метою здійснення терору проти представників етнічних меншин

© УВКБ/Р.Арнольд Сотні тисяч рохінджа були змушені шукати притулку у Бангладеш
© УВКБ/Р.Арнольд Сотні тисяч рохінджа були змушені шукати притулку у Бангладеш
© ООН/К.М.Асад: Рохинья, які зазнали неймовірних страждань у М'янмі, знайшли прихисток у таборі Кокс-Базар у Бангладеш
© ООН/К.М.Асад: Рохинья, які зазнали неймовірних страждань у М'янмі, знайшли прихисток у таборі Кокс-Базар у Бангладеш© УВКБ/Р.Арнольд Сотні тисяч рохінджа були змушені шукати притулку у Бангладеш
© УВКБ/Р.Арнольд Сотні тисяч рохінджа були змушені шукати притулку у Бангладеш
© ООН/К.М.Асад: Рохинья, які зазнали неймовірних страждань у М'янмі, знайшли прихисток у таборі Кокс-Базар у Бангладеш
30.08.2019
Оцініть статтю: 
(211 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Сексуальне насильство — частина навмисної і добре спланованої стратегії колективного покарання етнічних меншин у М'янмі.

Військові м'янманських збройних сил здійснювали групові зґвалтування і сексуальні знущання не тільки над жінками, але й чоловіками.

У новій доповіді Незалежної міжнародної місії ООН щодо встановлення фактів у М'янмі йдеться, що військові здійснювали і продовжують здійснювати сексуальне насильство з метою залякування, покарання і терору представників етнічних меншин.

Автори доповіді зазначають, що військові збройних сил М'янми, відомі як «Татмадау» таким чином здійснювали акти геноциду щодо представників народності рохінджа.

Силовики ґвалтували жінок і дівчат, пошкоджували їх репродуктивні органи, знущалися над вагітними жінками.

Експерти вважають, що мета цих жахливих дій — нанесення жінкам травм, які унеможливлять народження дітей.

Як повідомляє UN News, члени Незалежної місії вважають, що така жорстока тактика досі застосовується у штатах Качин і Шан.

Сексуальним насильством супроводжувалася військова операція у 2017 році у штаті Ракхайн, яка спричинила втечу сотень тисяч етнічних рохінджа до Бангладеш.

«Міжнародне співтовариство має домогтися притягнення до відповідальності військових М'янми за заподіяні людям неймовірний біль і страждання...», — заявив голова Міжнародної незалежної місії з встановлення фактів у М'янмі Марзукі Дарусман.

У доповіді задокументовано факти численних випадків зґвалтувань, зокрема групових, й інші випадки застосування сексуальних знущань, які в окремих випадках спричинили смерть жертв.

В одному з сіл співробітники розвідувального управління М'янми змусили двох затриманих чоловіків роздягнутися і зґвалтувати один одного.

Доповідь була представлена 22 серпня 2019 року у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Її автори стверджують, що такі дії військових М'янми можуть бути кваліфіковані як військові злочини, злочини проти людяності й акти геноциду. Проте, уряд М'янми не вжив необхідних заходів для покарання винних, для припинення і запобігання таких звірств.

Все це, на думку авторів доповіді, свідчить про бездіяльність влади, яка закриває очі на тактику приниження і навмисного заподіяння фізичного і психічного болю цивільному населенню з числа етнічних меншин.

Місія провела співбесіди з сотнями людей, які пережили сексуальне насильство, або стали його свідками, у штатах Качин і Шан на півночі і в штаті Ракхайн.

Член Незалежної місії Радхіка Кумарасвамі зазначила, що автори доповіді вперше проливають світло на серйозну проблему сексуального насильства у М'янмі.

За останні роки військові М'янми вчинили безліч масових і систематичних порушень прав людини щодо цивільних осіб у штатах Качин, Шан і Ракхайн. Ці безчинства спричинили втечу понад 700 тисяч етнічних рохінджа до Бангладеш.

Масова втеча мусульман-рохінджа з прикордонного штату Ракхайн у М'янмі почалося влітку 2017 року, коли країну поглинула хвиля насильства.

Бойовики «Армії порятунку рохінджа Аракана» здійснили напади на поліцейські дільниці. У відповідь влада М'янми розгорнула масштабну військову операцію, жертвами якої стали тисячі мирних жителів.

Нагадаємо, що М'янма не так давно позбулася військової диктатури.

Як раніше повідомляла медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» (MSF), у М'янмі тільки за один місяць 2017 року, з 24 серпня по 25 вересня — з моменту активізації насильства проти мусульман, загинуло 9 тисяч рохінджа.

Сьогодні демократично обраний уряд Аун Сан Су Чжі ділить владу з генералами.

ООН неодноразово зверталася до нового уряду М'янми із закликом припинити насильство щодо мусульман-рохінджа і запобігти виникненню серйозних порушень прав людини, не наслідуючи принципи політики колишнього військового керівництва, яке протягом багатьох років утримувало країну у страху.

Нагадаємо, у 2013 році керівники ОІВ (Організації Ісламського Співробітництва) Екмеледдін Іхсаноглу (Ekmeleddin Ihsanoglu) і ООН Пан Гі-мун (Ban Ki-moon) обговорили проблему мусульманської меншини Рохин.

Раніше Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, кажучи про етнічні чистки у М'янмі і переслідування мусульман за релігійною ознакою, заявив, що Україна повинна висловити свою позицію на міжнародній арені і стати на захист пригноблених людей, над якими фактично знущаються, яких вбивають.

Також нагадаємо, що у 2017 році спеціальний радник ООН з питань запобігання геноциду Адама Дьенг заявив, що звірства над рохінджа потрібно вважати злочинами проти людяності.

У тому ж 2017 році Верховний комісар з прав людини ООН Зейд Раад Аль Хусейн заявив, що операції проти мусульманського народу рохінджа у М'янмі є «підручником з етнічної чистки».

Також повідомлялося, що Рада з прав людини ООН обговорить ситуацію у Сирії і становище рохінджа у М'янмі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.