На весняній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи планують розглянути спробу російської прокуратури Криму заборонити діяльність Меджлісу кримських татар на півострові. Про це повідомляє депутат Верховної Ради України Георгій Логвинський.
− Сьогодні почалася чергова сесія ПАРЄ. Будуть питання звільнення Савченко, заборони Меджлісу та інші найважливіші аспекти, що стосуються України, − повідомив депутат у Facebook.
Раніше Георгій Логвинський заявляв, що рішення так званого прокурора Криму Наталії Поклонської про припинення діяльності Меджлісу кримських татар не має юридичної сили:
− Це ще один папірець, виданий особою, яка в розшуку (яку оголошено в розшук − ред.), яка є злочинцем, щодо якої будуть передані матеріали до суду стосовно заочного кримінального провадження. Ми будемо стежити, щоб Поклонська отримала за всі ті злочини, які вона скоїла. Сам факт подібних дій так званого прокурора Криму є підтвердженням того, що принцип прав людини взагалі не працює на території півострова. Ми вдячні пані Поклонській, що вона ще раз підтвердила власний кримінальний злочин, − пише Логвинський.
Як повідомляє депутат, вже розробляються відповідні звернення до міжнародного співтовариства: «Щоб були нові санкції, продовжили старі санкції. Щоб притягли злочинців до відповідальності, щоб інші держави могли оголосити їх в розшук»:
− Ми з колегами готуємо законопроекти щодо тих осіб, які будуть нести відповідальність. Ми будемо захищати Меджліс, тому що це не організація, це − орган самоврядування корінного народу, який не зрадив Україну.
Нагадаємо, російський «прокурор» Криму Наталія Поклонська ініціювала судовий процес щодо заборони діяльності Меджлісу на території півострова. 13 квітня вона повідомила, що ухвалила рішення про призупинення діяльності представницького органу кримськотатарського народу до рішення суду. Захист Меджлісу вже заявив, що оскаржить це рішення. Останнє засідання за позовом пройшло 15 квітня, на якому ухвалено рішення провести чергове засідання 25 квітня.
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з діями російської влади, спрямованими на заборону діяльності Меджлісу. В ООН закликали Російську Федерацію не допустити його закриття. Євросоюз також висловив стурбованість намірами заборонити діяльність представницького органу кримських татар.
Тим часом, як повідомляє Крим. Реалії, голова постійної делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв повідомляє, що ПАРЄ перенесла дебати стосовно ув’язненої в Росії громадянки України Надії Савченко на 21 квітня.
22 березня Донецький міський суд Ростовської області визнав Надію Савченко винною у вбивстві російських журналістів, а також у незаконному перетині кордону Росії і засудив її до 22 років ув’язнення. 5 квітня вирок вступив у силу. Надія Савченко відкинула звинувачення і з 6 квітня оголосила сухе голодування.