ПАРЄ підтримала резолюцію — Росію визнано агресором

ПАРЄ підтримала резолюцію — Росію визнано агресором
ФОТО Facebook Ірина Геращенко
24.01.2018
Оцініть статтю: 
(442 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Парламентська асамблея Ради Європи підтримала резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні. У документі вперше згадується ухвалений Верховною Радою закон про реінтеграцію і зазначається, що Донбас є окупованою територією, а Росія — агресором. Цю поправку, яку підтримали в ПАРЄ, внесла українська делегація. Також дискримінацію кримських татар на окупованому півострові автором доповіді, зробленої перед голосуванням, названо військовим злочином. Йдеться і про негайне звільнення заручників та неприпустимість порушення їхніх прав.

Як повідомляє Hromadske, Росію закликали дотриматися всіх попередніх резолюцій, що стосуються Донбасу та Криму, а також забезпечити безперешкодний доступ міжнародних організацій на непідконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей.

Автором доповіді, яку заслухали в ПАРЄ перед дебатами та голосуванням, є литовський депутат Егідіус Варейкіс.

Під час виступу він зазначив, що гуманітарна ситуація в Україні викликає тривогу. За його словами, внаслідок війни на Донбасі та анексії Криму гуманітарної допомоги потребують понад 4 млн людей, загинули понад 10 тис. людей, а кількість потерпілих перевищила 24 тис.

Варейкіс зазначив, що анексія Криму вплинула на місцеве населення, зокрема почала політику дискримінації щодо кримських татар, і наголосив, що у міжнародному гуманітарному праві такі дії є військовим злочином. Він закликав усі сторони «проявити добру волю і звільнити всіх заручників якнайшвидше», а українську владу створити механізм, який би забезпечив підтримку звільнених з полону, а також їхніх сімей.

Тим часом представник України в Парламентській асамблеї Ради Європи, перший заступник спікера Верховної Ради Ірина Геращенко у своєму Facebook подякувала і Егідіусу Варейкісу за доповідь, і членам української делегації в ПАРЄ за їхні виступи під час обговорення рапорту про гуманітарні наслідки війни на Донбасі, яким вдалося донести залі повну інформацію про безпекову і гуманітарну ситуацію, про недопуск гуманітарних місій, катування, насильство, сексуальні злочини, тортури на окупованих Росією територіях, про систематичне порушення прав людини на Донбасі і в Криму.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.