Комісарка Ради Європи з прав людини готує звіт про порушення прав кримських татар

Комісарка Ради Європи з прав людини готує звіт про порушення прав кримських татар
Зустріч із Дунею Міятович. Фото: Пресслужба Представництва Президента в АРК
02.03.2023
Оцініть статтю: 
(133 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович збирає та фіксує порушення прав кримськотатарського народу окупаційними адміністраціями півострова, щоб підготувати відповідний звіт.

Про це повідомила пресслужба Представництва Президента в АР Крим на своїй фейсбук-сторінці.

Заступник постійної представниці президента у Криму Денис Чистіков зустрівся з делегацією Ради Європи у складі комісарки з прав людини Дуні Міятович, тимчасової заступниці директора офісу Комісара Ради Європи з питань прав людини Клаудії Лем, радника Комісара Ради Європи з прав людини Анджея Манчевича. Також у зустрічі взяла участь керівниця відділу правового забезпечення Представництва Президента в АРК Ольга Куришко та головна консультантка Служби забезпечення Кримської платформи Анна Ситнікова.

Мета поточної діяльности та візиту європейських представників до України — збір і фіксація порушень прав корінного кримськотатарського народу з боку окупаційних адміністрацій півострова.

За словами Дуні Міятович, тема окупованого Росією Криму залишається на порядку денному Ради. Вона зазначила, що питання порушення прав кримських татар обговорювали з постійною представницею президента на півострові Тамілою Ташевою під час візиту останньої до Страсбурга у грудні 2022 року:

— Ми цілий час підтримуємо контакт із правозахисниками, що працюють з темою окупованого Криму, родинами політв’язнів і представниками Меджлісу кримськотатарського народу. Плануємо зробити звіт про ситуацію, що міг би підсилити адвокацію кримського питання та порушення прав корінного народу України.

Денис Чистіков, своєю чергою, привітав делегацію та розповів про роботу представництва:

— Повернення Криму є зараз більш реалістичним, ніж будь-коли, тому представництво активно займається напрацюваннями дій щодо реінтеграції одразу після деокупації. Зокрема, на Першому парламентському саміті Кримської платформи вже була представлена стратегія економічного відновлення півострова.

Команда представництва розповіла про ситуацію з правами людини, зокрема про нові репресії окупаційних адміністрацій, смерті політв’язнів Джеміля Гафарова та Костянтина Ширінга, незаконне вивезення людей з тимчасово окупованих територій Херсонщини та Запоріжжя до Криму, а також про законодавчий захист прав корінних народів України, зокрема кримських татар

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.