Серед ТОП-100 впливових людей світу — мусульмани

Американський журнал TIME опублікував список ста найвпливовіших людей світу. Серед названих імен є і представники ісламу. Це прем’єр-міністр Бангладеш Шейх Хасіна, мер Лондона Садик Хан, виходець з Пакистану, американський актор і сценарист Кумаіл Нанджіані, спадковий принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман та інші.

Список проілюстрований не тільки фотографіями людей, вплив яких відчувається в різних сферах суспільно-політичного життя, але і відгуками інших відомих і шанованих осіб.

Голова HRW у Південній Азії Мінакші Гангулі пише про Шейх Хасіну Вазед, прем’єр-міністра Бангладеш, що увійшла в ТОП-100 впливових людей світу: «Вперше я зустрівся з Шейх Хасіною в 1990-х, коли вона рішуче виступала за припинення військового правління в Бангладеш. Наша остання зустріч відбулася 2008 року, коли вона проводила кампанію проти іншого військового режиму. Наступного року вона стала прем’єр-міністром після приголомшливої ​​перемоги на виборах. Спираючись на спадщину свого батька, який очолив визвольну війну в Бангладеш, Хасіна ніколи не боялася боротьби. Тому, коли в серпні минулого року в Бангладеш з’явилося кілька сотень тисяч етнічних біженців рохінджа, що рятувалися від звірств з боку армії М’янми, Шейх Хасіна прийняла гуманітарний виклик. У збіднілій країні Бангладеш не вітали масові притоки біженців, але вона навряд чи могла повернути (на батьківщину — ред.) постраждалих від етнічних чисток. Хоча за це вона й заслуговує на похвалу, Хасіна спотикається об права людини. Її уряд керує позасудовими стратами і насильницькими зникненнями, зокрема політичних опонентів, і не терпить критики або інакомислення… Шейх Хасіні необхідно приборкати цю тенденцію до авторитаризму і стати прикладом для М’янми та інших, щоб показати, що демократія — це і різноманітність».

Майкл Рубенс Блумберг, який свого часу протягом трьох років обіймав посаду мера Нью-Йорка і є засновником Bloomberg LP і Bloomberg Philanthropies, так говорить про Садик Хана: «Оскільки проблеми імміграції були рушійною силою для Брекситу, лондонці обрали Садик Хана, сина пакистанських іммігрантів, як свого мера в травні 2016 року, зробивши його першим мусульманином, котрий обіймав цю посаду у великій європейській столиці. Я зустрівся з ним через кілька тижнів після обрання і був вражений його амбітним порядком денним. Наприклад, його пріоритетом є зміна клімату, і він показує, як міста самі собою і спільними зусиллями можуть прискорити наш прогрес. Він також був голосом розуму в Брекситі, визнаючи, що Об’єднане Королівство буде сильнішим, підтримуючи тісні відносини з Європою. І в період більш делікатної політичної риторики він був важливим голосом за толерантність та єдність. Коли президент Трамп перефразував відео з британської антимусульманської групи, Садик справедливо засудив це. Він висхідна зірка, у якої світле політичне майбутнє».

Серед ста впливових осіб — і професійний актор Кумаіл Нанджіані, що народився в Карачі, Пакистан. Все дитинство та юність майбутній актор провів на батьківщині. Коли Кумаілу було 18 років, він переїхав до США. Там у 2001 році він закінчив Гріннелльській коледж, штат Айова, де отримав ступінь з філософії та інформатики. Кумаіл Нанджіані одружений на сценаристці Емілі В. Гордон, в співавторстві з якою створив кілька успішних кіноісторій. Джадд Апатов — продюсер, режисер і сценарист, який отримав «Еммі», так пише про Нанджіані: «Коли проект завершено, легко забути, як це було з самого початку. Ринок не був готовий криками захоплення прийняти фільм про жінку в комі з пакистанським іммігрантом в головній ролі, який ставить під сумнів віру. Але Кумаіл Нейнджіані та його дружина Емілі В. Гордон створили сценарій настільки сильним, що успіх був незаперечним. Сьогодні в кіно так багато забутих історій. Кумаіл та Емілі взяли їх, зробили душевними… Кумаіл — один з наших найсмішніших, унікальних комедіантів. Але найцікавіше в ньому — новий комедійний голос, який нам потрібен. Його неймовірно потішний монолог Saturday Night Live змусив побачити сміховинність нетерпимості. Нам пощастило з Кумаілом і потрібна ще тисяча таких, як він».

Про ще одного мусульманина, який увійшов в ТОП-100 найвпливовіших людей світу, говорить активістка із захисту прав жінок і автор книги «Дарлінг-драйв» Манал Аль-Шаріф, яка була ув’язнена в 2011 році за керування автомобілем: «За межами Саудівської Аравії принц Мохаммед бін Салман може бути пов’язаний з конфронтацією — з Іраном, з Катаром і особливо Єменом. Але всередині королівства існує обережний оптимізм. Спадкоємець престолу знімає обмеження для жінок, що дозволяє нам працювати на тих місцях, де раніше могли працювати лише чоловіки, займатися спортом і відвідувати громадські заходи. У червні нам нарешті дозволять керувати автомобілями. Йде серйозна полеміка про те, щоб вперше дозволити жінкам займатися політикою і повністю скасувати чоловічу опіку. Саудівська Аравія цінує його виклик традиціям корупції і затримань релігійної поліції, яка задушила нас буквально й образно. Спочатку я скептично ставилася до плану принца „Бачення 2030“ з модернізації нашого королівства. Більшість саудівців молодші 30 років, які знають тільки літніх правителів. Тепер основним лідером є наш одноліток. Я хочу, щоб зміни привели до політичних реформ, навіть конституційної монархії і повної свободи слова. Якщо Мохаммед бін Салман це зробить, мої надії на кращу Саудівську Аравію стануть більші, ніж небо».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.